Resort rozwoju chce przygotować 1,4 tys. pracowników administracji publicznej do obsługi partnerstwa publiczno-prywatnego.
Celem cyklu szkoleń, które rozpoczną się w maju, jest przekonanie urzędników do PPP i stworzenie warunków, by do 2020 r. udało się podpisać 100 nowych umów w tej formule inwestowania. Zajęcia odbędą się we wszystkich województwach w dwóch turach – wiosennej i jesiennej. Pierwsze szkolenie zaplanowano na 8–9 maja w Rzeszowie. W tym samym miesiącu odbędą się spotkania w Gdańsku, Olsztynie i Poznaniu. Tura wiosenna potrwa niemal do końca czerwca. Tura jesienna odbędzie się we wrześniu i w październiku.
– Uczestnicy szkoleń poznają cały proces realizacji projektu PPP, począwszy od wyboru źródeł finansowania projektu, poprzez wykonanie analiz przedrealizacyjnych i wybór partnera prywatnego, a skończywszy na podpisaniu umowy ze stroną prywatną. W trakcie szkoleń będziemy kładli nacisk na praktyczne aspekty interesujące pracowników sektora publicznego i postaramy się odczarować formułę PPP z mitów i niedomówień, które wokół niej narosły – reklamuje cykl szkoleń resort rozwoju.