statystyki

Amica robi zakupy nad Loarą

autor: Patrycja Otto30.03.2017, 07:57; Aktualizacja: 30.03.2017, 08:35
pralki-kuchnie-AGD

Amica, żeby zrealizować swój dziesięcioletni plan finansowy, przestawia się ze sprzedażą na rynki zachodniej, północnej i południowej Europyźródło: ShutterStock

AGD Spółka nie obawia się już o swój dziesięcioletni plan. Kupiła francuską spółkę Sideme i zapewnia, że dotrzyma obietnicy – 5 mld zł przychodów w 2023 r.

Polski producent sprzętu AGD dokupił 60,71 proc. akcji francuskiej spółki dystrybucyjnej Sideme i przejął nad nią pełną kontrolę. Zapłacił za to, wraz z przejętym w sierpniu 2015 r. pakietem, 5,4 mln euro. Amica sfinansowała zakup z własnych środków.

– Jesteśmy przekonani, że dzięki tej transakcji nie będziemy już mieli problemu z realizacją ogłoszonej w 2013 r. dziesięcioletniej strategii biznesowej. Podtrzymujemy, że nasze przychody wyniosą 3,2 mld zł w 2018 r., a w 2023 r. osiągną zapowiadane 5 mld zł – powiedział Piotr Skubel, wiceprezes ds. strategii w zakładach Amica.

Przejęcie Sideme ma być przepustką do zaistnienia na francuskim rynku, trzecim największym w Europie pod względem sprzedaży AGD. Polska firma liczy, że podwoi wartość sprzedawanego tam sprzętu do 12 mln euro, a w kilka lat osiągnie 30 mln euro.

– Sideme dostarcza urządzenia do sieci handlowych, do których trudno było nam się przebić na własną rękę – mówi Jacek Rutkowski, prezes zarządu Amica, i dodaje, że chciałby uruchomić we Francji sprzedaż nowych kategorii AGD. Stawia głównie na sprzęt grzejny, który produkuje we własnych fabrykach we Wronkach.


Pozostało 56% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane