statystyki

Amica robi zakupy nad Loarą

autor: Patrycja Otto30.03.2017, 07:57; Aktualizacja: 30.03.2017, 08:35
pralki-kuchnie-AGD

Amica, żeby zrealizować swój dziesięcioletni plan finansowy, przestawia się ze sprzedażą na rynki zachodniej, północnej i południowej Europyźródło: ShutterStock

AGD Spółka nie obawia się już o swój dziesięcioletni plan. Kupiła francuską spółkę Sideme i zapewnia, że dotrzyma obietnicy – 5 mld zł przychodów w 2023 r.

Polski producent sprzętu AGD dokupił 60,71 proc. akcji francuskiej spółki dystrybucyjnej Sideme i przejął nad nią pełną kontrolę. Zapłacił za to, wraz z przejętym w sierpniu 2015 r. pakietem, 5,4 mln euro. Amica sfinansowała zakup z własnych środków.

– Jesteśmy przekonani, że dzięki tej transakcji nie będziemy już mieli problemu z realizacją ogłoszonej w 2013 r. dziesięcioletniej strategii biznesowej. Podtrzymujemy, że nasze przychody wyniosą 3,2 mld zł w 2018 r., a w 2023 r. osiągną zapowiadane 5 mld zł – powiedział Piotr Skubel, wiceprezes ds. strategii w zakładach Amica.

Przejęcie Sideme ma być przepustką do zaistnienia na francuskim rynku, trzecim największym w Europie pod względem sprzedaży AGD. Polska firma liczy, że podwoi wartość sprzedawanego tam sprzętu do 12 mln euro, a w kilka lat osiągnie 30 mln euro.

– Sideme dostarcza urządzenia do sieci handlowych, do których trudno było nam się przebić na własną rękę – mówi Jacek Rutkowski, prezes zarządu Amica, i dodaje, że chciałby uruchomić we Francji sprzedaż nowych kategorii AGD. Stawia głównie na sprzęt grzejny, który produkuje we własnych fabrykach we Wronkach.


Pozostało jeszcze 56% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane