statystyki

Poczta Polska odświeża wizerunek. Mydło i powidło znika z urzędów

autor: Barbara Sowa21.02.2017, 07:44; Aktualizacja: 21.02.2017, 14:48
Przy tak dużej liczbie różnorodnych towarów, w tym książek – jak teraz – nie widać naszych perełek – uważa Marta Piekarczyk, dyrektor wydziału zarządzania działalnością handlową Poczty Polskiej.

Przy tak dużej liczbie różnorodnych towarów, w tym książek – jak teraz – nie widać naszych perełek – uważa Marta Piekarczyk, dyrektor wydziału zarządzania działalnością handlową Poczty Polskiej.źródło: ShutterStock

Poczta odświeża wizerunek. Nie będzie już sprzedawać kosmetyków i chemii.

Przy tak dużej liczbie różnorodnych towarów, w tym książek – jak teraz – nie widać naszych perełek – uważa Marta Piekarczyk, dyrektor wydziału zarządzania działalnością handlową Poczty Polskiej. – Dlatego ograniczamy i porządkujemy ofertę oraz zwiększamy możliwości ekspozycyjne placówek. Poczta zapowiada, że wycofana zostanie część wydawnictw książkowych, które nie cieszą się powodzeniem, ograniczony zostanie też asortyment gospodarstwa domowego – znikną kosmetyki, odświeżacze powietrza czy środki chemiczne.

Zmniejszy się też liczba artykułów papierniczych. Ale to nie znaczy, że półki opustoszeją, a handel w placówkach zniknie. – Zostawiamy książki, prasę, produkty okołopocztowe (koperty, opakowania – red.) i piśmiennicze. Dodatkowo chcemy skupić się na akcjach okolicznościowych, mamy już ich harmonogram – wylicza Piekarczyk. Chodzi o upominki i produkty wprowadzane na specjalne okazje, jak ręczniki sprzedawane przed Bożym Narodzeniem czy flagi przed świętami majowymi. Najpewniej w ofercie pozostaną też znicze, które przynoszą duże zyski przed Wszystkimi Świętymi. Ale decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Porządki w placówkach widoczne będą już pod koniec czerwca. Zwiększy się liczba samoobsługowych stref handlu, bo poczta uznała, że klienci oczekują, by towar pojawił się także poza okienkiem. Obecnie takich stref jest już ponad 400. I powstaną nowe. Trwa szacowanie kosztów zakupu mebli.


Pozostało 39% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane