statystyki

Służby specjalne w Pay Trade International Club

autor: Patryk Słowik, Jakub Styczyński23.01.2017, 07:16; Aktualizacja: 23.01.2017, 08:10
oszczędzanie, pieniądze, monety

Okazuje się jednak, że nasza przestroga przez rządzących została potraktowana z pełną powagą. Dowód? Prokuratura Regionalna w Szczecinie wszczęła już w sprawie śledztwoźródło: ShutterStock

Koordynatorzy ds. przeciwdziałania działalności parabankowej w każdej prokuraturze okręgowej i regionalnej. W zwalczaniu oszustw pomoże im np. ABW.

W połowie listopada 2016 r. poinformowaliśmy: „Oto nowe Amber Gold”. Chodziło o spółkę prawa amerykańskiego Pay Trade International Club, która – pod płaszczykiem klubu biznesowego – zbiera wielomilionowe żniwo. A tysiące osób, które zainwestowały pieniądze, nie mogą doczekać się ich zwrotu. Jeden z pokrzywdzonych członków klubu mówił nam wówczas: „Na wpisowe do klubu wziąłem kredyt, płacę prawie 500 zł miesięcznie. Zyski za ostatnie miesiące wynoszą po niecałe 4 zł. Szukałem sposobu na inwestycję i zainwestowałem. Byłem głupi”.

Stwierdziliśmy też, że „piramida finansowa rośnie pod bokiem PiS”. Z jednej bowiem strony prace swe zaczynała speckomisja ds. wyjaśnienia przyczyn afery Amber Gold, a z drugiej Pay Trade reklamowała swe usługi.

Okazuje się jednak, że nasza przestroga przez rządzących została potraktowana z pełną powagą. Dowód? Prokuratura Regionalna w Szczecinie wszczęła już w sprawie śledztwo. Zarzut: prowadzenie bez zezwolenia działalności polegającej na gromadzeniu środków pieniężnych innych osób fizycznych w celu obciążania ich ryzykiem w inny sposób aniżeli udzielenie kredytów i pożyczek pieniężnych. Czyli przestępstwo z art. 171 ustawy – Prawo bankowe, dokładnie to samo, które zarzucono twórcom Amber Gold.

Co więcej, działań w niniejszej sprawie nie powierzono policji, lecz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.


Pozostało jeszcze 64% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane