Paweł Dobrowolski: Sprawa OFE potrzebuje publicznego wysłuchania

autor: Paweł Dobrowolski22.02.2011, 03:00

Na temat zmian w OFE Polacy dostali sprzeczne informacje z konferencji prasowych i felietonów autorów zmian i ich oponentów. Czas na rzetelną informację. A tę można przedstawić w Sejmie.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (2)

  • ika(2011-02-23 13:57) Zgłoś naruszenie 00

    a ty jesteś następnym, który wciska ludziom ciemnotę

    Odpowiedz
  • Janeczek(2011-02-22 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    Odezwał się następny lobbysta.
    Z czego, z jakich wyliczeń wynika że pozostałe systemy - w tym Ofe - są dobre i sprawiedliwe ?
    Co przeciętny Polak wie np. o zusowskim systemie emerytalnym i rentowym, co wie o sposobie kształtowania i partycypacji w gromadzeniu tej składki ?
    Przecież systemy emerytalne to nie jest dopust boży, ale wyłącznie wola 231 posłów!
    Uwzględniając zapis art. 2 i 32 i 67 Konstytucji można i trzeba wprowadzić jeden zamiast kilku kosztownych i sprzecznych z Konstytucją.
    Płacone składki do ZUS to niby nie są prywatne pieniądze obywateli, ale jak ZUS część tych pieniędzy przekaże dla Ofe , to jest metamorfoza ...te pieniądze są już prywatnymi ?
    Ostatnie 10 lat pokazało jaki "interes" Ofe zrobiły na akcjach, ile zarobiły zadłużając wszystkich obywateli na kosztach obligacji, a dalsza przyszłość Ofe to ...następne obietnice cudu !
    Tylko wrzask będących dziś w uprzywilejowanych systemach emerytalnych i kunktatorski strach posłów powoduje brak zdecydowanych reform w tych uprzywilejowanych systemach i tą patologię utrzymuje.
    Przeciętny Polak płaci dla państwa w formie rozmaitych podatków ponad 65% rocznego wynagrodzenia więc nie ma powodu, by to państwo po 40 latach płacenia składek np. do ZUS coś do tego dopłaciło, skoro dopłaci np. 6 mld zł do kredytów zaciągniętych przez nie najbiedniejszych, dopłaca do prywatnego rolnictwa ( w formie rozmaitych dopłat , subwencji, ulg, KRUS) prawie 42 mld zł rocznie! i trzeba będzie dopłacać co rok to więcej !
    A skąd na to brać ?
    ZUS jest dobrym system jak na nasze europejskie warunki, a byłby modelowym gdyby był powszechny. Nie ma powodu walić sobie w kolano.

    Odpowiedz