statystyki

Bez podatku byłby rekord PKO BP

autor: Łukasz Wilkowicz30.08.2016, 07:26; Aktualizacja: 30.08.2016, 08:22
„Najlepszy wynik w branży finansowej” – w taki sposób PKO BP, największy krajowy bank, zatytułował informację o tym, że w II kwartale miał 874 mln zł zysku netto, o niemal 37 proc.

„Najlepszy wynik w branży finansowej” – w taki sposób PKO BP, największy krajowy bank, zatytułował informację o tym, że w II kwartale miał 874 mln zł zysku netto, o niemal 37 proc.źródło: ShutterStock

Jednorazowa transakcja mocno poprawiła wynik PKO BP. Prezes tej instytucji nie wyklucza jej udziału w przejęciach.

 „Najlepszy wynik w branży finansowej” – w taki sposób PKO BP, największy krajowy bank, zatytułował informację o tym, że w II kwartale miał 874 mln zł zysku netto, o niemal 37 proc. więcej niż rok wcześniej. Faktycznie: instytucje, którym w ostatnich kwartałach udawało się osiągać lepsze wyniki, tym razem wypadły słabiej. Bank Zachodni WBK wypracował 723 mln zł zysku, Bank Pekao zarobił 691 mln zł, a wynik PZU to 166 mln zł.

O ile nie obowiązywałby wprowadzony na początku tego roku podatek od instytucji finansowych, PKO BP mógłby mieć nawet niemal 1,05 mld zł kwartalnego zysku. To byłby rekord tej instytucji. Nie udało się go osiągnąć, bo w samym tylko II kwartale bank zapłacił ponad 220 mln zł nowej daniny.

To mógł być rekordowy kwartał dla PKO BP

To mógł być rekordowy kwartał dla PKO BP

źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Pozostało jeszcze 68% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane