statystyki

BGK spłaci firmom część kredytu na innowacje

autor: JP28.06.2016, 09:24; Aktualizacja: 28.06.2016, 10:44
pieniądze

Sfinansować można m.in.: zakup nieruchomości czy koszty montażu i uruchomienia nowych środków trwałych.źródło: ShutterStock

Pół miliarda złotych – tyle łącznie przeznaczono dla mikro, małych i średnich firm w ramach II edycji konkursu „Kredyt na innowacje technologiczne”. Nabór wniosków BGK rozpocznie 28 lipca.

„Kredyt na innowacje technologiczne” to instrument realizowany ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR), który ma wspierać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa we wdrażaniu innowacji o charakterze technologicznym. Wsparcie dla przedsiębiorcy stanowi premia technologiczna, która przeznaczana jest na spłatę części kredytu technologicznego, udzielonego przez bank komercyjny na realizację inwestycji technologicznej. Premię tę wypłaca Bank Gospodarstwa Krajowego.

W pierwszej edycji z programu skorzystało 600 przedsiębiorstw. W drugiej edycji wnioski o dofinansowanie można składać od 28 lipca do 30 września 2016 r. O dofinansowanie do spłaty kredytu mogą się ubiegać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (prowadzące działalność gospodarczą na terenie RP). Pieniądze mogą dostać na inwestycje polegające na wdrożeniu innowacji w postaci np. prawa własności przemysłowej, wyników badań przemysłowych i prac rozwojowych lub nieopatentowanej wiedzy technicznej. Istotne jest, by w efekcie wdrożenia innowacyjnego rozwiązania wytworzone zostały nowe lub znacząco ulepszone towary, procesy lub usługi.

Maksymalna wysokość premii technologicznej to 6 mln zł. Maksymalna wartość wydatków kwalifikowalnych projektu wynosi równowartość 50 mln euro. Kredyt na innowacje technologiczne przyznawany jest na zasadach komercyjnych przez banki współpracujące z BGK przy udziale własnym kredytobiorcy min. 25 proc.

Wniosek o dofinansowanie należy przygotować oraz przesłać do BGK za pośrednictwem generatora wniosków o dofinansowanie (dostępny od 28 lipca tutaj>>). Procedura wygląda następująco:


Pozostało jeszcze 40% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane