statystyki

CBA vs. Nowy Styl. Biznes idzie dalej

autor: Patrycja Otto12.05.2016, 07:59; Aktualizacja: 12.05.2016, 08:34

Pozycja krajowego lidera w produkcji krzeseł i foteli jest na tyle silna, że akcja służb na razie nie naruszy jego kondycji – uważają eksperci.

CBA zatrzymało wczoraj Jerzego Krzanowskiego, wiceprezesa i współwłaściciela spółki Nowy Styl. To jeden z najbogatszych Polaków, którego majątek szacuje się na ok. 0,4 mld zł, zarządzający trzecią co do wielkości firmą produkcyjną w branży akcesoriów meblowo-biurowych w Europie. Jerzy Krzanowski znalazł się wśród zatrzymanych razem z byłą wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu i czterema innymi osobami z prywatnych firm. CBA informuje na razie tylko, że sprawa ma związek z przyjmowaniem i wręczaniem korzyści majątkowych oraz praniem brudnych pieniędzy i dotyczy lat 2014 i 2015. W tych latach, jak podliczają eksperci, spółka Nowy Styl wygrała sześć przetargów publicznych na łączną kwotę 3,37 mln zł.

Spółka na razie nie wypowiada się w tej sprawie. Adam Krzanowski, prezes zarządu Nowy Styl (brat zatrzymanego), deklaruje tylko, że firma współpracuje z organami państwowymi w celu szybkiego wyjaśnienia spraw będących przedmiotem prowadzonego postępowania.

Nie chce się też wypowiadać na temat tego, jak sytuacja przełoży się na działalność spółki.

Według części ekspertów tak dynamicznej firmy o ugruntowanej pozycji rynkowej nie da się łatwo zatrzymać. Wczorajsze wydarzenia nie powinny wpłynąć negatywnie na jej kondycję. Szczególnie że, jak zauważa Anna Szcześniak, pełnomocnik zarządu, dyrektor ds. strategii i programów w Krajowej Izbie Gospodarczej, firma dysponuje marką i produktami, które bronią się jakością od lat.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

  • Gazda(2016-05-12 08:21) Zgłoś naruszenie 94

    Seremet wiedział jakie kanty robią jego kolesie, miał racje mówiac: --------- "jak PIS przejmie władzę to nas wszystkich powsadza"....brawo PIS.

    Odpowiedz
  • drwal(2016-05-12 08:24) Zgłoś naruszenie 84

    Konfiskata mienia wszystkim zdrajcom,aferzystom i złodziejom z PO-PSL.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane