statystyki

Girls go start-up!: Kobiety uczą dziewczyny wdrażać start-upy

22.02.2016, 16:18; Aktualizacja: 23.02.2016, 11:19

Młode dziewczyny mają pomysły. Kobiety, które już odniosły sukces pomogą je zrealizować. Ruszyła pierwsza w Polsce akademia Girls go start-up!

Reklama


Reklama


Agnieszka Labus chce stworzyć aplikację Laboratorium Architektury 60+. Ma ona pomagać gminom i deweloperom projektować przestrzenie dla seniorów.

Jej mentorką w programie została Izabela Paluch ze spółki celowej Politechniki Krakowskiej. Uważa, że pomysł ma spore szanse na sukces. Przede wszystkim ze względu na osobowość autorki. Jak mówi, Agnieszka jest profesjonalistką, a do tego ma wielką pasję.

W programie Girls go start-up!bierze udział kilkadziesiąt kobiet. Będą współpracować przez najbliższe pół roku.

Prezeska Stowarzyszenia Top 500 Innovators Katarzyna Walczyk-Matuszyk wyjaśnia, że to będzie wielowymiarowa pomoc dla dziewcząt. To dlatego, że sukces w przypadku start-upów nie jest oczywisty. Innowacje obarczone są dużo większym ryzykiem niepowodzenia. W czasie szkolenia dziewczyny dowiedzą się jak sobie radzić z problemami, które pojawią się przy tworzeniu start-upów technologicznych. Zostaną też wyposażone w szereg umiejętności, które pomogą im skuteczniej wdrażać pomysły.

Dziś dziewczyny poznawały prawne aspekty tworzenia start-upów i sposoby znalezienia na nie finansowania. W programie dwudniowego szkolenia są też warsztaty kreowania swoje wizerunku oraz opracowywania własnego modelu biznesowego.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama