statystyki

Uber wymusi zmianę prawa? Dogada się z polskimi taksówkarzami? [WYWIAD]

20.01.2016, 08:45; Aktualizacja: 20.01.2016, 08:48
Uber

Żaden kierowca korzystający z aplikacji nie został obarczony karąźródło: ShutterStock

Ministerstwo Finansów grozi karami tym, którzy jeżdżą z Uberem. Firma, która zrewolucjonizowała rynek przewozów miejskich wciąż budzi kontrowersje. Forsal.pl rozmawia z Jambu Palaniappan’em, szefem Ubera w Europie Środkowo-Wschodniej, Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Reklama


Reklama


Ministerstwo Finansów grozi wysokimi grzywnami dla waszych kierowców dokonujących przewozów osób bez licencji. Zatem jazda dla Was to duże ryzyko.

Żaden kierowca korzystający z aplikacji nie został takową obarczony. Powstanie rozwiązania jak Uber jest jedną z wielu nowości, które pojawiły się w obszarze funkcjonowania prawa transportowego w ciągu ostatnich 10 lat. Zgadzamy się z innymi przedstawicielami rynku, że konieczne jest stworzenie regulacji, które do tych zmian się odniosą. Chcemy, aby osoby świadczące usługi za pomocą naszej platformy, miały pełną jasność prawną, a konsumenci możliwość wyboru.

Czyli prawo musi się zmienić, bo wymyśliliście prostą aplikację, która godzi w skomplikowany i uregulowany segment przewoźników?

Absolutnie nie. Nie godzimy w rynek, ale w istotny sposób go zwiększamy, co pokazują nasze badania z krajów, gdzie działamy dłużej niż w Polsce. Obowiązujące prawo nie bierze pod uwagę obecności internetu, smartfonów czy usług geolokalizacji. Dlatego niektóre z istniejących restrykcji stanowią niepotrzebne i przestarzałe bariery dla rozwoju rynku.

Cały wywiad do przeczytania na www.forsal.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:forsal.pl

Polecane

 • Mnich(2016-01-20 17:52) Odpowiedz 23

  Szanowni klienci ubera i innych nielegalnych przewozów, jeździcie tylko do pierwszej kontroli itd lub policji, później rezerwujcie sobie 2h na zeznania i parę godzin na sprawy w sądzie ... Oczywiście możecie zarezerwować sobie parę latek w pace jak powiecie ,że to wasz kolega a policja znajdzie przy nim narkotyki:)

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • mark(2016-01-20 23:18) Odpowiedz 11

  Ile podatków już zapłacili kierowcy, nowoczesność zbudowana na oszustwie.

 • Tomek(2016-01-20 18:33) Odpowiedz 01

  A z kodem "cch9wue" otrzymujesz 25zł do wykorzystania w Uber. Kod wpisz przy rejestracji albo w aplikacji. Polecam ;)

 • Andrzej(2016-01-21 01:04) Odpowiedz 00

  Nowoczesna gospodarka wymaga przyjaznego otoczenia innowacyjnego. Oznacza to w pierwszej kolejności przyjazną dla innowacji wykładni prawa a następnie gdy to nie jest możliwe jego zmian dostosowanych do nowych modeli.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama