Rzecznik Poczty Polskiej do InPostu: Wystarczyło wygrać konkurs

18.09.2015, 08:25; Aktualizacja: 18.09.2015, 08:37

Być może powinniśmy się cieszyć z tego, że szef InPostu Rafał Brzoska uparcie powtarza (DGP nr 177/2015, „Dość socjalizmu”) nieprawdziwe tezy na temat Poczty Polskiej – widać trudno znaleźć realne zarzuty. Będę równie wytrwały w prostowaniu pojawiających się manipulacji – tym razem odnosząc się do „kokosów”, jakie rzekomo zbija Poczta na zwolnieniu z podatku VAT.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (7)

  • Mariuszfarm(2015-09-18 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    Życzyłbym sobie, aby rzecznik tak poważnej instytucji jak Poczta Polska odnosił się do postawionego problemu i prostował nieprawdziwe informacje. Ta część Pana wypowiedzi nie wzbudza moich zastrzeżeń. Jeśli chodzi o próbę ataków na konkurencję, wg mnie niemerytoryczną i w marnym stylu, to podważa to Pana profesjonalizm. Dodam tylko swoją opinię, że gdyby nie ta konkurencja, to dalej Poczta Polska tkwiłaby mentalnie w socjalizmie - a tak przynajmniej coś zaczyna się zmieniać. Pozdrawiam - Klient Poczty Polskiej

    Odpowiedz
  • michalin, słupsk(2015-09-23 07:41) Zgłoś naruszenie 00

    Wystarczy wysłać inpostem list, by dowiedzieć się, co to za firma. Odległość 100 km list pokonywał 6 dni, pomimo, iż były to 2 byle miasta wojewódzkie. Ja za taką jakość, czy nicość, dziękuję. Poczta ma drogie usługi, ale jakość pewniejsza.

    Odpowiedz
  • j.(2015-09-18 21:51) Zgłoś naruszenie 00

    Zachwyciliśmy się rynkiem, który rzekomo załatwi wszystko. A może jednak w niektórych obszarach to nie rynek powinien być "bogiem", bo niektóre rodzaje aktywności muszą istnieć, żeby państwo funkcjonowało niezależnie od tego, czy to jest rynkowo opłacalne. Np. komunikacja miejska dotowana przez to miasto dojeżdża także tam, gdzie prywatnemu przedsiębiorcy transportowemu się nie opłaca, podobnie Poczta ma punkty tam, gdzie prywatny operator ich nie uruchomi, bo dla niego liczy się zysk, a nie np. pełnienie jakieś społecznej misji. Dlatego być może zasadnym byłoby z mocy prawa powierzanie takich odpowiedzialnych i ważnych dla państwa zleceń, jak przesyłki sądowe wyłącznie operatorowi wyznaczonemu, ale... to z kolei zapewne jest sprzeczne z unijnym prawem, bo tutaj ma być przetarg, konkurencja, rynek, zysk, etc... Ale... czy to rzeczywiście jest w interesie nas wszystkich?... Może dojść do tego, że sądy zostaną sparaliżowane, bo w ogóle nie będzie można rozstrzygnąć przetargu na przesyłki, a wszystko idzie w tym kierunku... No... chyba, że chcielibyśmy państwa urządzonego według pomysłów J. Korwin-Mikkego, ale wtedy to może nawet sądy... byłyby sprywatyzowane i prywatny właściciel sądu by prywatnie wysyłał prywatne sądowe listy poprzez prywatnego operatora w swoim prywatnym interesie i tylko wtedy, kiedy by mu się to prywatnie opłacało!!!

    Odpowiedz
  • Faraon z Zabrza(2015-09-24 11:48) Zgłoś naruszenie 00

    Dzien dobry, moim zdaniem ta cała opinia rzecznika Poczty Polskiej jest nie na miejscu i jest troche zwichrowana. Rozumiem, ze musza sie za wszelka cene bronic, bo maja nieciekawa sytuacje. Ale po pierwsze nie odnosza sie kompletnie do swoich problemow. Moim zdaniem rzecznik jako pracownik działu PR, powinien przede wszystkim odnosic sie do firmy ktora reprezentuje. Jesli sa jakies problemy w sferze publicznej, powinien je spokojnie wyjasniac i probowac zalagodzic. W tym przypadku zostala zastosowana taktyka, aby bezpodstawnie obrzucic blotem inna firme, w tym przypadku Inpost. Moim zdaniem takie firmy jak Inpost, daja tylko kopa pozytywnego rynkowi - w tym i Poczcie Polskiej. To dzięki swobodnemu rynkowi, mamy postep, konkurencyjne ceny i lepsza jakosc. Ehhh, ale te rozgrywki polityczne sa straszne.

    Odpowiedz
  • Gabriel(2015-09-23 13:03) Zgłoś naruszenie 00

    Jak dla mnie to stronniczy artykul, jak zwykle odwracajacy kota ogonem. Poczta Polska wszystkimi mozliwymi sposobami broni sie przed upadkiem, ktory i tak musi nadejsc z prostego powodu. Jest tragicznie zarzadzana. W porownaniu do Inpostu sa to lata swietlne i roznica kilku klas. Mowie calkowicie powaznie. Wiem jak wyglada zarzadzanie przykladowo personelem w Poczcie Polskiej, a jak to wyglada w Inposcie. W Poczcie Polskiej istnieja betonowe etaty, z ktorych ludzie, nie robiacy doslownie nic, zyja cale lata. Chodzi mi o starych tzw, "baronów". Dlaczego artykul nie poruszyl strat, jakie Poczta Polska przynosila przez lata. Tylko to nie jest kwestia prywatnego przedsiebiorstwa lecz, budzetu naszego panstwa. Inpost idzie w dobrym kierunku, wiadomym tez jest ze beda popelniac bledy, ale Poczta Polska robila ich najwiecej i czesto z premedytacja (korupcja). Struktury w Inposcie sa na wysokim poziomie i prowadzone nowoczesnie. Brzoska jest mlody, a juz takie sukcesy.

    Odpowiedz
  • malo im?(2015-09-25 12:52) Zgłoś naruszenie 00

    Tez jestem tego zdania, ze ludziom sie wydaje, ze cos im sie nalezy za nic. Mam wielu znajomych, ktorzy twierdza, ze jak skonczyli jakies smieszne studia i domagaja sie kokosow - bo przeciez maja wyzsze wyksztalcenie. I takie podejscie wiecznie roszczeniowe. A ja sie pytam z jakiego powodu komus cos sie nalezy? Zeby cos nalezalo, trzeba najpierw wykonac jakas prace, do tego wbic sie w jakis trend, zrobic cos potrzebnego. Dlaczego ludzie sądzą, że za siedzenie w domu, mówie tu o zdrowych ludziach, coś im sie należy. Dlaczego ludzie się nie doskonalą, dlaczego się nie uczą przez całe życie? Nauka się nie wiąże z męką, tylko z przyjemnością, dlaczego ludzie nie szukają pasji? To jest straszne, ze ludzie probuja tylko przezyc - to wszystko z tego sie bierze. Dlaczego ktokolwiek ma pretensje do Brzoski i jego firmy? Przeciez on tak samo byl kiedys prywatnym człowiekiem , który założył firmę i mu się powiodło. Zapracował na to i może robić co mu sie podoba. Może robić wszystko! I nic wam do tego, nie musicie tam pracować! Wiekszosc z nas zahibernowala sie w czasach komuny. Takie wlasnie podejscie ma Poczta Polska. Twierdza podswiadomie ze im sie nalezy panowanie za nic w sektorze pocztowym bo sa z budzetowka.

    Odpowiedz
  • wariat(2015-09-28 13:42) Zgłoś naruszenie 00

    Brzoska jest ogarniety i uczciwy w odroznieniu od prezesa poczty polskiej. Dlatego Brzoska se z tym naplywem hejtow spokojnie sobie poradzi, bo nie ma nic bardziej skutecznego niz rzetelny PR. Mowienie prawdy, odnoszenie sie do problemow i proba ich naprawienia. To maja tylko mlodsi przedsiebiorcy tej mlodszej generacji. Niestety beton Poczty Polskiej tego nie rozumie. Moze jak kiedys nadejdzie zmiana to cos mpoze sie tam ruszy. Choc w PP na jakiekolwiek zmiany bym raczej nie liczyl. pozdro

    Odpowiedz