Hojny Skarb Państwa – czyli lista szefów firm państwowych, którzy dostali miliony odpraw za... odejście

autor: JK14.02.2012, 17:58; Aktualizacja: 15.02.2012, 09:21
Największe pieniądze odchodzący prezesi otrzymują w PKN Orlen.

Największe pieniądze odchodzący prezesi otrzymują w PKN Orlen.źródło: ShutterStock

Jeśli ktoś sądzi, że odprawa ok. 600 tys. zł jaką ma dostać z budżetowych pieniędzy szef narodowego Centrum Sportu Rafał Kapler to rekord, ten się myli. W najnowszej historii Polski jest wiele przykładów, gdzie odprawy, rekompensaty, szły w… miliony złotych. Wśród najhojniejszych pracodawców - państwowe spółki: PKN Orlen, KGHM, "Ciech"...

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (15)

  • łyżeczka(2012-02-16 09:00) Zgłoś naruszenie 00

    pomiot biesiadników okrągłego stołu w Magdalence

    Odpowiedz
  • Idiota(2012-02-14 22:06) Zgłoś naruszenie 00

    Powinni rozdawać wódkę za darmo ,naród by nie był taki awanturujący się. Jak się mają do tego najniższe renty i emerytury. To już nawet nie jest chore ,może to jest upośledzenie.

    Odpowiedz
  • czytelnik(2012-02-15 07:08) Zgłoś naruszenie 00

    wysokie odprawy są bardzo dobre wg mnie powinny być jeszcze wyższe wówczas automatycznie wzrastają pensje minimalne i stąd wyższe podatki ,

    Odpowiedz
  • kas(2012-02-14 19:06) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli ktoś powie - RZĄDZĄ NAMI ZŁODZIEJE!!! /POWIE PRAWDĘ/.
    Z jednej strony ludzi się łupi;
    - podatkami;
    - okrada się emerytów;
    - itd.
    A nie szanuje się pieniędzy podatnika NA KAŻDYM KROKU.

    Odpowiedz
  • Przykre, lecz prawdziwe(2012-02-14 19:58) Zgłoś naruszenie 00

    Tak miało być, tak jest i tak będzie ...,
    bo ... "na tym polega demokracja i solidarność w dzikim kapitaliźmie".
    I tak będzie, niezależnie z jakiej nacji politycznej będzie Rząd.

    Odpowiedz
  • podatnik(2012-02-14 20:03) Zgłoś naruszenie 00

    DLATEGO BĘDZIEMY ZAPITALAĆ W ROBOCIE DO 80-TKI, żeby kolesie mogli się obdarowywać milionowymi podarkami.

    Żeby to chociaż jeszcze za osiągnięcia dostawali, a oni za kilka dni prezesury odprawa półroczna. Albo za spieprzenie wszyskiego i doporwadzenie do strat - odprawa w nagrodę. Synekury dla kolesi, a my na to wszystko pracujemy ledwo wiążąc koniec z końcem.

    Odpowiedz
  • emeryt(2012-02-14 20:46) Zgłoś naruszenie 00

    a rzad horym odmawia lekow i emerytow glodzi

    Odpowiedz
  • nj(2012-02-15 07:35) Zgłoś naruszenie 00

    za co tyle kasy za nieudolnosc-teraz wiemy gdzie sa pieniadze.

    Odpowiedz
  • Druid(2012-02-15 08:43) Zgłoś naruszenie 00

    Ja nie zazdroszczę odpraw tym, którzy na nie zapracowali. Natomiast pytanie mam takie: w których więzieniach siedzą ci - którzy nie wypełnili odpowiednio swoich obowiązków, oraz gdzie są przepadki mienia tych "myślących inaczej".
    W roku 1939 od dnia 01 do dnia 17 września z Polski uciekli ci co doprowadzili swoją głupotą nieudacznictwem i pazernością do upadku kraju oraz agresji ze strony Niemiec i ZSRR. Uciekli, oczywiście wcześniej wywożąc swoje aktywa, a później "dawali dobre rady". Po tym zaś gdy Polskę "Solidarność" spod dominacji ZSRR wyzwoliła, ich potomkowie wyrywają największe kawałki tortu. Dopuścicli przy tym do władzy tych, co niedawno chodząc w łapciach z łyka przepasali się powrozem. Teraz mamy u władzy potomków tchórzy, kombinatorów i zwykłej swołoczy. Nielicznym podałbym rękę na powitanie. Większości na dłoniach powinny wisieć "bransolety".

    Odpowiedz
  • sj(2012-02-15 10:17) Zgłoś naruszenie 00

    Tak Rząd stosuje rozdawnictwo kolesiom partyjnym (którzy jak były afery część tych kwot musieli odpalać na partie, to jest korupcja na szczytach ) , wpisuje do umów głupie zapisy ( jak teraz mamy ze stadionem, ktoś za to dopowiada , czy poniesie konsekwencje, niech nie bryluje w PO , po co on tam jeszcze jest ?) a później inni twierdzą że takie spisano umowy i nikt za to nie odpowiada. Stadion spartolony w wielu miejscach , brak skutecznego nadzoru, terminowości i jakości wykonania( za to nagroda , paranoja ???!!!),
    w mróz wykonywać niektóre prace na łapu capu , to marnotrastwo. Będą duże koszty później poprawek, straty jak przy budowie pamiętam DC W-wa, budowano partoląc na gwałt z nakazu partii, później przecieki na dylatacji, przez lata usuwano , starty olbrzymie , myślałem że te wzorce odeszły do lamusa , miało być rozsądniej lepiej ??? To jest przykre i stąd braki kasy w budżecie jak tak się gospodarzy przez rekomendowanych nieudaczników , obciąża się konsekwencjami biednych emerytów , rencistów , robi się kombinacje przy opłatach leków (rżnie się maluczkich ) a nie dobiera tym z wielkimi odprawami, milionerom cwaniakom partyjnym, żerującym na biednym społeczeństwie i firmach państwowych (chociażby dokładając im na paliwie, a to pociąga wszystkie ceny) . Tak rządzi ta opcja i nie ma nic sobie za wstyd, szykuje następne cięcia i podwyżki , wygłasza różne hasełka aby ukryć prawdę.
    My mamy takie działania popierać jako Obywatele ???

    Odpowiedz
  • oszczędny(2012-02-15 10:34) Zgłoś naruszenie 00

    Zmiana ekip w Wolsce nie ma sensu , ponieważ w tym haniebnym procederze maczali brudne łapy politycy wszystkich partii . Może trzymać PO do usr... śmierci , bo przynajmniej jedna ekipa wreszcie się nasyci dostatecznie ?!!!

    Odpowiedz
  • +(2012-02-15 19:08) Zgłoś naruszenie 00

    ...i to są oczywiście spółki Skarbu Państwa...tak dla jasności coby się Pan Premier nie dziwił że nic o tym nie wie i dowiedział się dopiero od dziennikarzy :)

    Odpowiedz
  • RABARBAR(2012-02-15 19:42) Zgłoś naruszenie 00

    proponuje się zeby pracować do 67 roku życia, a zapomina się trwonić pieniądze na odprawy które dochodzą do cholernych kwot proszę zastanowić się i zrobić porządek na górze to nie trzeba będzie pracować do w/w wieku bo to twonienie zaspokoi potrzeby( emerytur do 60 lub 65 roku).PROSTE WYLICZENIE I NIE BĘDZIE TRZEBA EKONOMISTÓW zatrudniać za cholerne pieniądze .PRZYKŁAD JEŻELI MĘŻCZYZNA PODEJMNIE PRACĘ W WIEKU 30 ROKU ŻYCIA I BĘDZIE PRACOWAŁ 40 LAT TO ODEJDZIE NA EMERYTURĘ W WIEKU 70 ROKU ŻYCIA JAKIE TO PROSTE I NIE TRZEBA KŁAMAĆ ALE NAJLEPIEJ ZASŁANIAĆ SIĘ EMERYTAMI .POTWORZYŁO SIĘ OFE I PIENIĄDZI SAME UCIEKŁY MIĘDZY PALCAMI.Z POWAŻANIEM

    Odpowiedz
  • ludek(2012-02-16 22:52) Zgłoś naruszenie 00

    A co na to Pan premier i jego tezy "zniekształcania" tak "dobrych" dla Polaków ustaw? Czy na przyszłe podobne CELE mają póść "oszczędnosci" teraźniejszych i przyszłych emerytów?

    Odpowiedz
  • Lutek19(2012-04-20 19:55) Zgłoś naruszenie 00

    Ale mają "koryta".W poprzednim artykule-Forsal.pl napisano ,ze czas szarpania sukna się skończył-jak widać nie dla wszystkich.

    Odpowiedz