Dofinansowania na rozwój firm w 2018 roku. Kto i na co może je otrzymać?

autor: Hubert Rabiega21.01.2018, 19:00
Instrumenty pomocy finansowej dla obszarów wiejskich na lata 201-2020 mają na celu przede wszystkim rozwój gospodarstw rolnych (Modernizacja gospodarstw rolnych, Restrukturyzacja małych gospodarstw rolnych, Premie dla młodych rolników, Płatności dla rolników przekazujących małe gospodarstwa rolne).

Instrumenty pomocy finansowej dla obszarów wiejskich na lata 201-2020 mają na celu przede wszystkim rozwój gospodarstw rolnych (Modernizacja gospodarstw rolnych, Restrukturyzacja małych gospodarstw rolnych, Premie dla młodych rolników, Płatności dla rolników przekazujących małe gospodarstwa rolne).źródło: ShutterStock

Dotacje, dofinansowania i preferencyjne pożyczki oferowane są firmom w wielu instytucjach; zarówno w ramach funduszy europejskich, jak i krajowych. Na finansowe wsparcie liczyć mogą m.in. mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, projekty B+R (badawczo-rozwojowe), informatyzacja, działania proekologiczne oraz biznes ulokowany na wsi oraz w Polsce wschodniej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (13)

  • Mareks(2018-01-22 11:46) Zgłoś naruszenie 411

    I znowu rozdawnictwo publicznych pieniędzy??? pytanie skierowane do przeciwników + 500,Czy normalna działalność państwa wspierająca ważne dziedziny polityki państwa ????

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • ll(2018-02-23 19:53) Zgłoś naruszenie 26

    750 mln na termomodernizację a 800 mln na niepotrzebne zmiany w wyborach. Brawo

    Odpowiedz
  • Nataniel(2018-08-12 15:08) Zgłoś naruszenie 00

    Dobrze, że są środki na rozwój przedsiębiorstw, bo wielu młodych ludzi ma pomysły ale nie ma funduszy z racji wieku. Gdy otrzymają dotację będą mogli bardzo szybko zarobić na swoich pomysłach dzięki czemu odprowadzą podatki i wszyscy będą szczęśliwi. Przydałaby się jeszcze tylko jakaś opcja/możliwość konsultacji z expertami różnych dziedzin. Na początku prowadzenia firmy nie każdy jest alfa i omega.

    Odpowiedz
  • najmądrzejszy (2018-07-26 19:32) Zgłoś naruszenie 02

    to są pieniądze unijne a nie polskie barany

    Odpowiedz
  • Koronka(2018-08-13 22:21) Zgłoś naruszenie 00

    Dobrze że są sposoby na dofinansowania, bo tak na prawdę zazwyczaj budżet blokuje przed rozpoczęciem działalności. Kwestia jeszcze nie stracenia otrzymanych środków i mądre gospodarowanie nimi.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Adam_Ekspert_przechodzenaswoje(2018-08-15 23:26) Zgłoś naruszenie 00

    Witajcie! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym doradcą online. Pozostaję do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych tematyką prowadzenia i rozwoju własnego biznesu. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiem zarówno w tym jak i skorelowanych wątkach. Adam, Ekspert online przechodzenaswoje.pl https://przechodzenaswoje.pl

    Odpowiedz