Rostowski: Dobrze, że nie mamy euro

autor: Grzegorz Osiecki14.05.2010, 10:20; Aktualizacja: 15.05.2010, 08:57

Rozmowa z ministrem finansów Jackiem Rostowskim - Lepiej wejść do strefy po jej zreformowaniu

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (22)

  • O co chodzi?(2010-05-14 23:12) Zgłoś naruszenie 00

    Co się stało, że pan minister nie chce do euro? To taka dobra waluta.

    Odpowiedz
  • Wit(2010-05-14 12:47) Zgłoś naruszenie 00

    Już od dawna uważałem że dla vinceta i jego kumpli najlepiej wychodzi opowiadanie bajek i pobieranie wypłaty. To gość który wstydu z grosz nie ma.

    Odpowiedz
  • bulba(2010-05-16 15:06) Zgłoś naruszenie 00

    do roboty Leniwcu POspolity !
    Komisja Europejska : -Polska nie spełnia żadnego z kryteriów wejścia do strefy euro _ Puls Biznesu,12.05.2010
    -Juz w planie konwergencji rząd POdaŁ INFORMACJE - -„ że nie jest możliwe wyznaczenie wiarygodnej daty wejscia do ERM 2 „

    Ken -Koncierta nie budiet , € toże nie budiet , patamu szto Donalu i Vincentu ************* patiefon !

    Odpowiedz
  • Jasinski Karol(2010-05-16 14:45) Zgłoś naruszenie 00

    Widze libertynskich klamcow,wiec spokojnie glosuje na PiS.
    Na PiS glosuje,na PO-pluje.
    To co polskie popieram,a co obce rozdzieram.
    Jestem dumny,ze jestem Polakiem,a nie PO-kracznym karlem reakcji.

    Odpowiedz
  • Obronca Polski(2010-05-15 09:26) Zgłoś naruszenie 00

    PO-lowcy spieszyli sie do judaszowych eurosrebrnikow ale widac diabel czasowo ich POwstrzymal przed wyborami,ale PO wyborach znowu hulaj dusza pikla niet.Przed Polskim narodem ostatnia szansa wybrac prawych,madrych Polakow,sluzacych Polsce,a nie sprzedawczykow i oszustow.Teraz juz nie idzie o to czy bedzie troche lepiej ale czy wogole ostanie sie Polska,czy unijna libertynska i lewacka niewola PO masonskich planach zniewalania i upadku kolejnych panstw.

    Odpowiedz
  • Piotrus86(2010-05-14 21:39) Zgłoś naruszenie 00

    Z wypowiedzi Rostowskiego najważniejsze jest to że PO chce powołać prezesa NBP jeszcze przed wyborami prezydenckimi. W końcu trzeba wykorzystać sytuację, nie? Zdanie wyborców jest nieistotne, bo jest ryzyko ż e będzie inne od naszego...
    Prezes Banku Centralnego "niezależny"? to jakieś nieporozumienie. To jest faktycznie najważniejsza osoba w państwie w czasie pełnienia swojej funkcji, Amerykanie mówią o tym otwarcie w odniesieniu do swojego odpowiednika, i ZAWSZE realizuje jakąś wizję polityczną ekonomii kraju. A bajki może pan Rostowski opowiadać grzecznym dzieciom.

    Odpowiedz
  • Klemens(2010-05-14 20:35) Zgłoś naruszenie 00

    Z Kaczyńskiego jest taki sam ekonomista jak z koziej d..y trąba.Obaj bracia byli przeciwnikami wejścia do strefy euro z przyczyn politycznych a nie ekonomicznych.Wspólna waluta w krajach UE nie jest złym pomysłem ale kryzys grecki unaocznił,że trzeba pogłębinej integracji aby pomysł zrealizować.Finanse unijne muszą być kontrolowane i sterowane z jednego ośrodka decyzyjnego.Jeśli każdy kraj członkowski będzie dowolnie kształtował własne budżety,następny kryzys jest pewniakiem.

    Odpowiedz
  • 10(2010-05-14 19:13) Zgłoś naruszenie 00

    ...a przeprosić za szkalowanie Kaczyńskiego to nie łaska? pewnie nie bo pewnie to Kaczyński chciał wejść jak najszybciej do strefy EURO prawda?

    Odpowiedz
  • YOSSARIAN(2010-05-14 19:12) Zgłoś naruszenie 00

    Zostawcie min. Rostowskiego w spokoju - to bardzo dobry finansista, szczególnie na obecną sytuację w kraju, jak i na świecie. Nie wolno, by nawet z powodów pryncypialnych, czy też zwyczajnie ludzkiego,"prymitywnie emocjonalnego" nastawienia anty-PO atakować najlepszego z ministrów tego rządu! Jeżeli w sadzie coś jest chore, to jak z człowiekiem - w pierwszej kolejności należy chorobę obiektywnie i profesjonalnie zdiagnozować, potem leczyć... Kryzys był, jest i jeszcze będzie. Jak na razie, Rostowski jest w tym ekonomicznym horrorze światowym poprawnie skuteczny. Kryzys się nie skończy w przewidywalnym czasie, pokaże tez różne, nie odkryte dotychczas oblicza. Zatem nie polityczny, lecz merytoryczny minister nam potrzebny. Nie młody, przystojny, znany w kraju od lat, medialny, latający z jednej na drugą konferencję, lecz skuteczny! Więc, proszę nie walić mądrego faceta po łbie... Można wytykać, nawet trzeba, że nie panuje nad wszystkimi tematami w resorcie, lecz z drugiej strony - nie miesza się w polityczne i nieprofesjonalne działania, chociażby swego vice - antyhazardzisty Jacka Kapicy. Bo przecież Rostowski jest od reform, a nie od zamiatania brudów. Zresztą, poczekajcie sceptycy, za jakiś czas ocenicie sami.

    Odpowiedz
  • nie ekonomista(2010-05-14 14:30) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepszy minister finansów pieprzy głupoty. Euro się kompletnie nie opłaca Polsce!!! Dlaczego Polska ma dopłacać do bankrutów?!
    Najlepszy minister finansów powinien poczytać trochę, Miltona Friedmana, czy Adama Smitha.
    Mam dość patrzenia na mordy tusków, kaczyńskich, kwaśniewski, rostwskich, komorowskich. Wypier...lać z Polski menele!

    Odpowiedz
  • xyz(2010-05-14 12:39) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoda że , że p.Rostowski i spółka, to nie branża saperska. Po takiej volcie poglądów - po prostu przestaliby funkcjonować . Póki co, mają odwagę pouczać i w swoim POżal się boże stylu uzasadniać swoje racje.

    Odpowiedz
  • Iwona(2010-05-15 13:33) Zgłoś naruszenie 00

    POpieracze zmienili płytę, ale naród pamieta kto ostrzegał przed bezwarunkowym wejściem w strefę Euro!!!

    Odpowiedz
  • Gość(2010-05-14 12:36) Zgłoś naruszenie 00

    Przed wyborami PO-wcy mówili inaczej , niech teraz przynajmniej podziękują Kaczyńskiemu . Gdyby nie talent Kaczyńskiego , ratowali by nas jak Greków.

    Odpowiedz
  • do 3(2010-05-14 12:23) Zgłoś naruszenie 00

    ale Roztowski wraz z Tuskiem tez krzyczeli o szybkim przyjeciu euro

    Odpowiedz
  • abc(2010-05-14 12:02) Zgłoś naruszenie 00

    A pamięta co mówił jeszcze rok temu?Skleroza?A plucie na PIS w tej sprawie pamięta?

    Odpowiedz
  • Czyżby wszyscy "wielcy ekonomiści"(2010-05-14 11:31) Zgłoś naruszenie 00

    w naszym kraju mylili się?? - krzyczeli "do strefy euro tak szybko jak tylko to możliwe"!!! - czyżby nie znali się?, nie wiedzieli co mówią na czele z panem Leszkiem B i "wielkim ekonomistą" reklamującym swoją książkę panem K?
    Oj panowie "ekonomiści" - więcej ZDROWEGO ROZSĄDKU, bo zbyt często się ośmieszacie - PAN ROSTOWSKI MA RACJĘ.

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2010-05-14 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    przygłupy z PO zmieniły zdanie?
    I po co był ten belkot o szybkim przyjęciu euro?

    Trzeba było słuchac Kaczynskiego muły z PO

    Odpowiedz
  • oczko(2010-05-14 11:05) Zgłoś naruszenie 00

    Minister i premier wie, komu powinien dziękować za to?

    Odpowiedz
  • cd(2010-05-15 10:47) Zgłoś naruszenie 00

    Wam dobrze ale nam Polakom nie - my nie możemy wyprowadzać olbrzymich kapitałów "zarobionych" na przewalutowaniach złotego - stąd też olbrzymi kapitał wyprowadzany z Polski na szkodę Polaków - Polakom nie służy.

    Odpowiedz
  • do Klemens(2010-05-15 10:23) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Klemens, w ten wlasnie sposob mowili ludzie przeciwni Kaczynskiemu, ze sprzeciwia sie ze wzgledow politycznych, co jest - jednej strony bzdura, a z drugiej, prawda.
    - Prawda o tyle, o ile kondycja gospodarki krajowej nie wplywa na polityke w skali makra i mikro. Jesli w jakokolwiek sposob wplywa, to zawsze bedzie to decyzja polityczna (podobno nie ma polityki bez pieniedzy).
    - Bzdura i nonsensem, gdyz - nie bawiac sie w polityke, trzeba przyznac iz UE zbudowana jest dla intersu tylko niektorych. O zadnej rownoprawnosci nie moze byc mowy (rownoprawnosc nie oznacza, ze kazdemu nalezy sie tyle samo). Wiekszosc konfliktow (wojen) rodzi sie dlatego, ze ktos chce byc lepszym od drugiego...
    Pan Rostowski powinien podziekowac, ze mial taka opozycje, ktora przeszkodzila jemu i jego partii do wprowadzenia wspolnej waluty. Jesli nawet pozostaniemy przy swojej walucie, nie bedziemy jedynymi.
    Pozdrawiam
    (Prywatnie: nie jestem przeciwnikiem PO, ani zwolennikiem PiS, ani odwrotnie)

    Odpowiedz