Nasz gość ocenił, że pandemia jeszcze się nie skończyła - tak w aspekcie zdrowotnym, jak i gospodarczym. Zauważył, co prawda, że poziom PKB niektórych krajów wrócił do poziomów przedkryzysowych, a nawet - jak w przypadku Chin - znalazł się powyżej tego stanu, jednak podkreślił, że gospodarkom zachodnioeuropejskim, jak Niemcy, Francja, Wielka Brytania, czy Włochy, a więc naszym głównym partnerom handlowym, odrabianie strat pandemicznych jeszcze trochę zajmie.

Jeśli chodzi o nasz kraj, to Grzegorz Sielewicz przytoczył prognozy Coface, które mówią o wzroście gospodarczym Polski na poziomie 4,5 proc. oceniając, że nasza gospodarka w miarę nieźle poradziła sobie z okresem pandemicznym notując recesję na poziomie 2,7%. Zwrócił uwagę na dynamikę eksportu, odradzającą się konsumpcję prywatną, a także powracające inwestycje. Poproszony zaś o wskazanie branży mogącej być siła napędową naszej gospodarki nasz gość wskazał sektor teleinformatyczny, który nie tylko skorzystał na popycie sprzętowym wymuszonym przez lockdown, ale również czerpie ze skłonności rządów oraz firm do digitalizacji, automatyzacji i robotyzacji.

Zainteresowanych zagadnieniami związanymi z polską i światową sytuacją gospodarczą informujemy, że nasz gość będzie jednym z prelegentów na zaplanowanej na najbliższy czwartek XVI edycji Konferencji Country Risk, której tegorocznym hasłem jest „Czas zmian, czas odpowiedzialności”. Organizatorem jest firma Coface, a głównym partnerem medialnym Dziennik Gazeta Prawna i Forsal.pl.