Wilkowicz: Spokojnie, to tylko podwyżka. Emocje z nią związane warto mimo wszystko stonować

autor: Łukasz Wilkowicz10.05.2012, 08:36; Aktualizacja: 10.05.2012, 09:11

Wczorajszej decyzji Rady Polityki Pieniężnej o podniesieniu stóp procentowych towarzyszyły ogromne – jak na politykę pieniężną – emocje specjalistów: ekonomistów, analityków i osób działających na rynku finansowym. Dlaczego?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • Jasio(2012-05-10 08:50) Zgłoś naruszenie 00

    A Islandia zamknęła prezesów Banków i wychodzi już na prostą.
    A Ukraina też zamknęła polityka -złodzieja który się zasłania immunitetem a cała złodziejska Unia popiera swego.

    Odpowiedz
  • Silva(2012-05-10 09:19) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wszyscy zdzją sobie sprawę z tego że umowa gazowa Tymoszenko była znacznie lepsza od umowy gazowej jaka z Rosją zawarł Pawlak.

    Odpowiedz
  • POL124(2012-05-10 09:24) Zgłoś naruszenie 00

    Jak Szanowny PAN BELKA chce zmniejszyć inflację i podwyższyć kurs ZŁOTEGO to niech zacznie BIĆ SREBRNE 50 zł i 20zł monety ---nasze pieniądze zaczną być rozchwytywane na całym świecie/te srebrne natychmiast znikną z rynku w skarpetach/--a srebra ci u nas dostatek ,sprzedajemy je w sztabach na tony za grosze---POMYŚL PAN CZASEM...

    Odpowiedz
  • Ta podwyżka niczemu nie pomoże(2012-05-10 09:54) Zgłoś naruszenie 00

    ale zaszkodzić to i owszem zaszkodzi.

    Odpowiedz
  • obywatel(2012-05-10 11:36) Zgłoś naruszenie 00

    Wg. Danych firmy konsultingowej działającej dla MFW: zloty nieoficjalnie zostal zakwalifikowany do kategorii wartość smieciowej. O ile Grecja ma zaplecze wsparcia ze strony UE to Polska niestety zadnego wsparcia nie otrzyma, mimo, ze rzeczywiste zadluzenie polski w stosunku do rzeczywistego PKB ( PO wlicza do PKB zyski np. prostytutek i czarnej strefy) już przekraczają problem Grecji.. Obecny rezim PO nie informuje o instensywnym skupie przez MF dewiz ( obcych walut) oraz manipulacji przy oficjalnych raportach dodruku zlotego.. PO szykuje się do największej defraudacji w nowej RP czyli do dalszej emisji obligacji które w momencie wykupu po oferowanym procencie w rzeczywistości przyniosa straty w stosunku do inflacji i możliwości wymiany złotego na dolara w optymistycznej prognozie –minus 17,6 proc. Oznacza to ze zapowiedziane wewnętrzne zadluzenie rządzących zmaleje ale zaplaca za to inwestorzy którzy naiwnie zakupili obligacje rzadowe z checia zysku. Problem w tym ze Ci inwestorzy to glownie banki i OFE czyli pośrednio społeczeństwo polskie, ktore będzie zmuszone ponieść straty. Obecny rzad dokonuje manipulacji finansowych na skale, która nazywa się już ekstremalna ukrywając widoczna już niewypłacalność w sektorze wewnętrznym i w krótkiej perspektywie po zakończeniu mistrzostw Euro 2012 w sektorze zewnwetrznym glownie w bankowym. W kregach analitykow zagranicznych firm finansowych oficjalne polskie dane gospodarcze sa porównywane z matrixem i tylko interwencja Niemiec głównego eksportera do polski chwilowo zapobiega nagłaśnianiu tego problemu. Apeluje nie kupujcie obligacji obecnego rzadu ratujcie polska gospodarke przed dalszym zadłużeniem!!! Rezim PO zaciąga dlugi, ale to my Polacy za to zaplacimy!!! P.S. Bardzo proszę cenzure o dopuszczenie tej informacji do obiegu, to nie jest sabotaż polityczny! Polacy musza wiedziec co dzieje się z Polska! Ludzie kopiujcie i przesylajce dalej!

    Odpowiedz
  • D(2012-05-10 12:01) Zgłoś naruszenie 00

    To się wali a kiedy się rozwali to zobaczymy

    Odpowiedz
  • JK(2012-05-10 19:23) Zgłoś naruszenie 00

    ..jeszcze przedwczoraj mielismy kupic nastepne mieszkanie dla dzieci czesciowo kredytowane,ale widzac ta pazernosc bankow i tego d...a NBP postanowilismy kupic ale w Niemczech...ludzie spieprzajcie z tego chorego kraju,kto tylko moze niech sie pakuje i wyjezdza.Tu nigdy nie bedzie normalnie,te pazerne hieny Was wykoncza.

    Odpowiedz