Korycki: Oswoić chińskiego smoka

autor: Łukasz Korycki16.04.2012, 08:37; Aktualizacja: 16.04.2012, 08:41

Chińska gospodarka rośnie w siłę i dalej będzie rosnąć. Tendencje są nieodwracalne, ponad miliard obywateli tego kraju prędzej czy później wywinduje go na pozycję globalnego lidera.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (3)

  • i tak ma być(2012-04-16 12:26) Zgłoś naruszenie 00

    ...to tylko może uczynić Chuck Noris, Polacy jeżdzą hulajnogami a
    kińczyk japonczykiem i sie śmiejo...

    Odpowiedz
  • Wschodnie prowincje rosna w 40% tempie(2012-04-16 09:07) Zgłoś naruszenie 00

    PKB podawane jest dla całych Chin, w tym obszarów rolniczych...Ale prawda jest taka, że głowny wzrost jest w kilku prowincjach wschodnich. One rosna w szalonym tempie. Miasta zmieniają się co poł roku. Dosłownie całe połacie obszaru roną halami produkcyjnymi i unowocześnianą infrastrukturą.
    Byłem tam 3 miesiace i z tego samego loniska startowałem na którym 3 miesiące wcześniej lądowałem. To w ciągu 3 miesięcy zabudowano pas halami prokukcyjnymi i siecią komunikacyjną i blokami na obszarze 15km kwadratowych i przygotowywano przyległe obszary.

    Pewnie jak za rok tu wrócę to wszystko będzie znowu inne...

    Odpowiedz
  • jubus(2012-04-16 08:50) Zgłoś naruszenie 00

    Pan autor chyba powinien poczytać nieco danych demograficznych z ChRL i Indii i poobserwować tendencje ekonomiczne w Stanach Zjednoczonych. Wg. dzisiejszych danych, Stany Zjednoczone pozostaną liderem na pewno do 2020, a może i dłużej. Chiny mają wielkie problemy polityczne i czeka ich dużo więcej natury ekonomiczno-społecznej. Indie, o ile opanują kryzys polityczny, czeka powtórka scenariusza chińskiego i to naturalnie windowanego przez dobrą demografię. Tak więc, to Indie będą globalnym liderem, z ponad 1,5 miliardem obywateli w 2030 roku i to one będą silną przeciwwagą dla Chin. Ameryka może z czasem ponownie pokonać Chiny, bo mają dopływ ludzi imigrujacych cały czas, a Chiny czeka zapaść demograficzna, podobna do tej z Japonii, Polski czy RFN.

    Odpowiedz