Paweł Rożyński: Prywatyzacja jak narkotyk łatwo uzależnia rządzących

autor: Paweł Rożyński03.12.2010, 03:00

Rekordowa sprzedaż państwowych spółek, jaką może pochwalić się minister Aleksander Grad, daje budżetowi gigantyczne wpływy. Ale co będzie, gdy wyczerpie się lista państwowych przedsiębiorstw?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (3)

  • Obserwator(2010-12-03 10:35) Zgłoś naruszenie 00

    A wtedy członkowie obecnego rządu wyjadą na wyspy Hula - Gula i będą się śmiać z Polaków że dali się zrobić w bambuko. Wówczas oddadzą władzę sami, bez żadnego przymusu. A Polacy będą sobie skakać do oczu, o byle jaką pracę, nawet najmarniej płatną, aby przeżyć. Taka czeka przyszłość, zwłaszcza tych którzy nie biorą udziału w wyborach.

    Odpowiedz
  • jerzy7731(2010-12-03 10:45) Zgłoś naruszenie 00

    Obecne władze powinny w pierwszym rzędzie jako gwarant wypłacalności ZUS'u wszelki swój posiadany majątek państwowy przekazać na pokrycie kapitałów początkowych obywateli zgromadzonych w ZUS'ie!?

    Tym bardziej, że to co się nazywa prywatyzacją to faktycznie rozbójnicze rozdawnictwo państwowego majątku za darmo!?

    Mechanizm oszustwa jest tutaj bardzo prosty:

    1. Tzw. wybrani nadludzie - zwani kupującymi kupujący - dzięki swoim koligacjom uzyskują najpierw stosowny kredyt w banku.
    2. Dokonują pseudo zakupu majątku państwowego ( obywateli ).
    3. Z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej i bycia tzw. przedsiębiorcami uzyskują ekstra ulgę podatkową w podatku ZUS ( podatek ten płacą wg najniższej penssji a nie faktycznych dochodów ).
    4. Ze zgromadzonej ulgi podatkowej ZUS - spłacają kredyt bankowy + inne wydatki za znajomości.
    5. Reasumując nabywają za drmo prawo własności do majątku państwowego!?

    Ogólnie biorąc problemem tym powinny zająć się służby specjalne + prokuratura!?

    Odpowiedz
  • Likamon(2010-12-03 10:47) Zgłoś naruszenie 00

    a po prywatyzacji przyjdzie nacjonalizacja...interes się musi kręcić;)

    Odpowiedz