Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najbogatsi Polacy 2016: Zobacz, kto zgromadził największą fortunę

2. Zygmunt Solorz-Żak - 9,9 mld złotych Właściciel m. in. sieci telefonicznej Plus, Superstacji czy Plus Banku. Zajmuje stanowisko prezesa Rady Nadzorczej Polsatu. Zajął drugie miejsce w rankingu w 2015 roku.
2. Zygmunt Solorz-Żak - 9,9 mld złotych Właściciel m. in. sieci telefonicznej Plus, Superstacji czy Plus Banku. Zajmuje stanowisko prezesa Rady Nadzorczej Polsatu. Zajął drugie miejsce w rankingu w 2015 roku. / Newspix / Marcin Gadomski
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Komentarze(11)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • j.
  2016-02-26 17:42:48
  Nie kręci mnie to wcale. Ani im nie zazdroszczę, ani ich nie podziwiam, to nie mój świat. Natomiast zazdroszczę każdemu, kto znalazł na świecie swoje miejsce, robi coś co kocha i czuje się z tym dobrze, a niekoniecznie ma z tego jakieś kokosy. Ludzi bardzo bogatych po prostu nie rozumiem, oni sobie żyją w jakimś innym kosmosie i mocno wierzą w to, że miliony, czy może miliardy są im potrzebne do życia jak powietrze. Obawiam się, że żyją w jakiejś iluzji, a gdyby ktoś tak spytał któregoś z nich: „Szanowny Panie, ale po co Panu aż tyle pieniędzy?" - odpowiedzią byłaby konsternacja, bo takich pytań w pewnej sferze się nie zadaje. Ja natomiast uważam, że uczciwa odpowiedź na takie pytanie mogłaby być początkiem refleksji nad sensem tego, co się w życiu robi i może jakiegoś przewartościowania. Kapitalizm, zwany dziś eufemistycznie "gospodarką rynkową", daje możliwość niektórym dochodzenia do wielkich fortun, tylko... po co to im, albo nam wszystkim?... Co z tego ma wynikać?... Jaki z tego pożytek?... To trochę tak, jakby ktoś miał zgromadzone ogromne zapasy żywności na wiele lat i ciągle te zapasy pomnażał ku podziwie i uznaniu innych... No, a pytać "Po co Panu tyle żarcia?" po prostu nie wypada... Ja nic z tego nie rozumiem. Nie rozumiem też tych ludzi, dlaczego, choć mają miliony, ciągle im mało?... Ale to teraz jest niemalże jak religia, że to jest podobno całkiem normalne, że człowiek chce mieć więcej, że się "rozwija" i dochodzi "ciężką pracą" do kolejnych milionów itd. Wydaje mi się, że gdybym miał np. 1 mln zł. to do końca życia robiłbym wszystko za wyjątkiem zarabiania pieniędzy, a jeszcze bym część rozdał biednym. Miałbym wreszcie czas np. na bieganie, czytanie, hobby, itp. i uważam, że mam całkiem zdrowe podejście do życia, bo w nim nie jest najważniejsze, żeby np. mieć złoty zegarek, albo jakąś super brykę, jacht, pałac, albo może nawet odrzutowca, tylko coś zupełnie innego. Ciekawe jest też – tak przy Wielkim Poście – że w Kościele raczej akcenty są rozłożone inaczej i choć mówi się o „uchu igielnym”, a chciwość to jeden z tzw. „Grzechów Głównych”, to nawet miliarder mieszkający w złotym pałacu, nie zasługuje na miano „żyjącego w grzechu” (oczywiście jeśli mieszka w tym pałacu i sypia w swoim złotym łóżku sam!) Ale motorem napędowym gospodarki kapitalistycznej jest z jednej strony popyt (a więc ludzie muszą ciągle coś kupować, nawet jak tego nie potrzebują i temu służy cały przemysł reklamowy, pseudopromocje, manipulowanie ludźmi, żeby tylko kupowali i kupowali!), a z drugiej strony chciwość bogaczy, którym nigdy nie jest dosyć. No ale... chcieliśmy kapitalizmu (oj, przepraszam, ciągle się mylę: gospodarki rynkowej!) no to mamy i nie narzekajmy!
  6
 • A jak tam zdrówko, Żaku?
  2016-02-26 19:08:34
  Trza uważać, nawet jak ci wąsa będą przycinać.
  0
 • nie potrzebujący wiele
  2016-02-26 19:51:05
  Jestem ciekawy ile ludzie zarabiają w firmach tych nowobogackich?. Pewnie najniższą krajową?.Mógłby się ktoś wypowiedzieć- o ile stać ich na "kompiuter" i internet.
  6
 • Ten system ...
  2016-02-27 12:07:23
  .... każdemu to umożliwia ... przepraszam , nie każdemu ... temu co nie ma kolesi, nie.
  1
 • EU
  2016-03-15 16:57:13
  Pnie L.Wałęsa ,kogo Pan puścił w skarpetkach , powiem panu naród! Agencie SB.
  0
 • arimgdynia
  2016-03-11 18:17:51
  PEWNIE DOROBIŁ SIĘ NA REKLAMACH- BO JEGO STACJE NAGMINNIE SIĘ SPÓŹNIAJĄ, CO DZIESIĘĆ MINUT REKLAMA I CIĄGLĘ W KÓŁKO TO SAMO LECI !!!!! RZYGAĆ SIĘ CHCE- OGLĄDAĆ POLSATOWSKIE STACJE !!!!!
  0
 • kirk
  2016-03-05 22:17:41
  Najbardziej to mi się podoba ten super bolid co stoi przed Aflofarmem na zdjęciu. :P
  0
  pokażodpowiedzi (1)
 • ewwefrwr
  2016-03-12 04:15:08
  solorz agent SB cha cha cha cha cha cha cha cha najbogatszy ale zlodziej bo napewno nie biznesmen cha chahc acha cha cha cha ch ach cha c h przeciez to skandal
  0
 • vzd
  2016-02-26 17:08:28
  auto prezesa widoczne na zdjęciu. zawsze by ł skromnym człowiekiem
  7
 • Przemysław S
  2016-06-27 20:41:29
  Gratuluje Panie Mazgaj 91 miejsca! - jako były pracownik przypominam Panu że nadal nie otrzymałem należnego wynagrodzenia z 2015 roku...
  0
Reklama

Zobacz więcej

image for background

Przejdź do strony głównej