Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jakie obowiązki ma usługodawca świadczący usługi drogą elektroniczną

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Udostępnianie informacji o działalności Prowadząc działalność w sieci przedsiębiorca ma obowiązek podać w dostępnym miejscu, w sposób wyraźny i jednoznaczny następujące informacje: - adresy elektroniczne, - imię i nazwisko, - miejsce zamieszkania, - adres albo nazwę lub firmę oraz siedzibę i adres. Przedsiębiorcy w sytuacji, w której obrót produktem wymaga zezwolenia muszą także podać informacje o zezwoleniu i organie, który je wydał. W przypadku osób fizycznych, o prawie do wykonywania zawodu uzależnionym od spełnienia wymagań z innych ustaw, należy podać także: - dane pełnomocnika, jeśli taki został ustanowiony, dane samorządu zawodowy, do którego należy usługodawca, - tytuł zawodowy, którego używa, oraz państwo, w którym został on przyznany, - numer w rejestrze publicznym, do którego jest wpisany wraz ze wskazaniem nazwy rejestru i organu prowadzącego rejestr, - informację o istnieniu właściwych dla danego zawodu zasad etyki zawodowej oraz o sposobie dostępu do tych zasad.
Udostępnianie informacji o działalności Prowadząc działalność w sieci przedsiębiorca ma obowiązek podać w dostępnym miejscu, w sposób wyraźny i jednoznaczny następujące informacje: - adresy elektroniczne, - imię i nazwisko, - miejsce zamieszkania, - adres albo nazwę lub firmę oraz siedzibę i adres. Przedsiębiorcy w sytuacji, w której obrót produktem wymaga zezwolenia muszą także podać informacje o zezwoleniu i organie, który je wydał. W przypadku osób fizycznych, o prawie do wykonywania zawodu uzależnionym od spełnienia wymagań z innych ustaw, należy podać także: - dane pełnomocnika, jeśli taki został ustanowiony, dane samorządu zawodowy, do którego należy usługodawca, - tytuł zawodowy, którego używa, oraz państwo, w którym został on przyznany, - numer w rejestrze publicznym, do którego jest wpisany wraz ze wskazaniem nazwy rejestru i organu prowadzącego rejestr, - informację o istnieniu właściwych dla danego zawodu zasad etyki zawodowej oraz o sposobie dostępu do tych zasad. / ShutterStock

Powiązane

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

    Zobacz więcej