statystyki

Nie ma odwrotu od cyfryzacji

autor: Sylwia Czubkowska30.11.2016, 07:36; Aktualizacja: 30.11.2016, 08:20
biznes, firma, urządzenia mobilne

Nowe technologie podnoszą jakość życia, dają dzieciom szansę na lepszą przyszłość i gwarancję pracy w ciekawych zawodach.źródło: ShutterStock

Nowe technologie podnoszą jakość życia, dają dzieciom szansę na lepszą przyszłość i gwarancję pracy w ciekawych zawodach. Coraz więcej szkół i nauczycieli to rozumie, ale rewolucja mentalności jeszcze przed nami.

Miał już być laptop dla każdego ucznia, tablet dla każdego ucznia, była Cyfrowa Szkoła, teraz jest plan podłączenia do szerokopasmowego internetu wszystkich szkół. To wystarczy, by naprawdę scyfryzować edukację?

Sławomir Baturo: Po 20 latach mojej pracy wreszcie po raz pierwszy zakupiłem dla szkoły komputery, wprawdzie nie nowe, tylko poleasingowe, mamy też internet i wreszcie uczniowie mogą swobodnie działać, a nie pytać, czy mogą coś zrobić na telefonie, bo tak jest szybciej.

A co odpowiadają inni nauczyciele, gdy widzą ucznia z takim telefonem?

Aleksandra Schoen-Kamińska: W statutach szkolnych bywają zapisy zakazujące używania smartfonów i innych urządzeń mobilnych, nawet w celach edukacyjnych. Ale mimo tych zakazów te urządzenia naprawdę są niezbędne, więc często nauczyciele pracują w takim cyfrowym podziemiu, mówią swoim uczniom: zrobię z wami kurs programowania, ale nie mówcie nikomu, że udostępniłem wam mój internet. Wciąż są też nauczyciele, którzy w cyfryzacji widzą same zagrożenia, a nie ogromne źródło pomocy edukacyjnej.


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane