Śledczy przyglądają się Pay Trade International Club

autor: Patryk Słowik, Jakub Styczyński22.11.2016, 08:00; Aktualizacja: 22.11.2016, 12:22
bankier, finanse, euro

Przypomnijmy, Pay Trade International Club gromadzi 3,5 tys. członków. Każdy z nich wpłacił od 8 tys. do nawet kilkuset tysięcy złotych.źródło: ShutterStock

W czwartkowym DGP opisaliśmy działalność elitarnego klubu biznesowego, który – zdaniem ekspertów – przypomina piramidę finansową. Okazuje się, że opinię tę podziela Prokuratura Regionalna w Szczecinie.

– Apelujemy o zgłaszanie się do nas osób, które czują się pokrzywdzone przez działalność Pay Trade International Club, niezależnie od ich miejsca zamieszkania – mówi prokurator Bartłomiej Przyłucki ze szczecińskiej jednostki. Jego zdaniem działalność klubu zarejestrowanego obecnie w Stanach Zjednoczonych wydaje się być kontynuacją prowadzonej wcześniej przez upadłą spółkę Pay Trade Polska sp. z o.o. Prokurator Przyłucki zachęca do zgłaszania się najlepiej z dowodami: umowami, dowodami wpłat i korespondencji z przedstawicielami klubu.

Przypomnijmy, Pay Trade International Club gromadzi 3,5 tys. członków. Każdy z nich wpłacił od 8 tys. do nawet kilkuset tysięcy złotych. Zgodnie z regulaminem – za członkostwo w klubie. W praktyce jednak ludzie zapisywali się do PTIC, by zarobić oraz wziąć udział w losowaniu nowych ekskluzywnych samochodów. Mechanizm uzyskiwania pasywnego dochodu został stworzony – jak przekonywali właściciele w reklamach – przez szwajcarskich matematyków. Najwięcej można zyskać na zachęcaniu kolejnych osób do zapisania się i wpłacenia wpisowego. Jednak i bez poszukiwania nowych klientów klubowicze mieli zarabiać. Tak się jednak nie dzieje.

– Działalność Pay Trade International Club może nosić znamiona niedopuszczalnej w polskim prawie. Z naszych informacji wynika, że osoby przystępujące do klubu nie otrzymują ekwiwalentnych świadczeń – potwierdza prokurator Bartłomiej Przyłucki.

I jak nam wyjaśnia, aktualnie prowadzone są czynności sprawdzające zmierzające do oceny, w jakim kierunku powinno zmierzać postępowanie. Co to oznacza?


Pozostało jeszcze 65% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane