statystyki

Samorząd: Kreatywną księgowością uderzyć w Brexit

autor: Tomasz Żółciak16.11.2016, 07:36; Aktualizacja: 16.11.2016, 08:51
Londyn: Pałac Westminsterski

Wcześniej dojdzie do podziału statystycznego Mazowsza. Na bogatą stolicę z dziewięcioma zamożnymi powiatami i Województwo „B”, które nadal będzie mogło się ubiegać o fundusze z Unii.źródło: ShutterStock

Radni mazowieccy proponują, aby do określania średniego PKB w Unii wliczyć także te kraje nieczłonkowskie, które mają dostęp do wspólnego rynku. Samorządowcy z Mazowsza zaproponowali nowy sposób wyliczania średniego unijnego PKB. Jego celem jest złagodzenie skutków wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty. Propozycja zainteresowała Niemców.

Wcześniej dojdzie do podziału statystycznego Mazowsza. Na bogatą stolicę z dziewięcioma zamożnymi powiatami i Województwo „B”, które nadal będzie mogło się ubiegać o fundusze z Unii.

Zdaniem polskich urzędników obecny system określania średniego unijnego PKB (na jego podstawie dzielone są fundusze) jest niesprawiedliwy. – Wyszliśmy z propozycją, by je wyliczać z uwzględnieniem nie tylko krajów członkowskich, ale również tych, które mają dostęp do wspólnego rynku – tłumaczy Marcin Wajda, dyrektor departamentu rozwoju regionalnego i funduszy europejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane