statystyki

Samorząd: Kreatywną księgowością uderzyć w Brexit

autor: Tomasz Żółciak16.11.2016, 07:36; Aktualizacja: 16.11.2016, 08:51
Londyn: Pałac Westminsterski

Wcześniej dojdzie do podziału statystycznego Mazowsza. Na bogatą stolicę z dziewięcioma zamożnymi powiatami i Województwo „B”, które nadal będzie mogło się ubiegać o fundusze z Unii.źródło: ShutterStock

Radni mazowieccy proponują, aby do określania średniego PKB w Unii wliczyć także te kraje nieczłonkowskie, które mają dostęp do wspólnego rynku. Samorządowcy z Mazowsza zaproponowali nowy sposób wyliczania średniego unijnego PKB. Jego celem jest złagodzenie skutków wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty. Propozycja zainteresowała Niemców.

Wcześniej dojdzie do podziału statystycznego Mazowsza. Na bogatą stolicę z dziewięcioma zamożnymi powiatami i Województwo „B”, które nadal będzie mogło się ubiegać o fundusze z Unii.

Zdaniem polskich urzędników obecny system określania średniego unijnego PKB (na jego podstawie dzielone są fundusze) jest niesprawiedliwy. – Wyszliśmy z propozycją, by je wyliczać z uwzględnieniem nie tylko krajów członkowskich, ale również tych, które mają dostęp do wspólnego rynku – tłumaczy Marcin Wajda, dyrektor departamentu rozwoju regionalnego i funduszy europejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.


Pozostało jeszcze 70% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane