Martin Schulz wierzy w porozumienie ws. CETA w późniejszym terminie

25.10.2016, 09:47; Aktualizacja: 25.10.2016, 10:56
Martin Schulz

Martin Schulzźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Krisztian Bocsi

Przewodniczący PE Martin Schulz w wywiadzie dla radia Deutschlandfunk we wtorek wyraził opinię, że porozumienie o wolnym handlu pomiędzy UE a Kanadą (CETA) dojdzie do skutku, jednak Belgia potrzebuje więcej czasu na wyjaśnienie wątpliwości.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (3)

 • ert(2016-10-26 21:16) Zgłoś naruszenie 10

  Ma nadzieję zmusić Walończyków do zmiany decyzji, precedensem było irlandzkie referendum odnośnie akcesu do Unii...powtarzano je aż do skutku, pozytywnego...jeszcze widać nie czas, aby wyłapać opozycjonistów i ich rozstrzelać, ale na tą dróżkę powoli wchodzi współcześnie panująca "myśl" polityczna...

  Odpowiedz
 • sn(2016-10-25 17:14) Zgłoś naruszenie 80

  Niech sobie sami jedzą bez normatywną żywność i nam w UE nie wciskają chłamu z korpo USA , mamy dobrą ekologiczną żywność w UE. Jedna mała Walonia , ma odwagę-BRAVO i broni swój lud (nie tylko ) przed złem wpychanym na siłę , a gdzie jest Prezydent Francji ,który miał dzielnie bronić też interesów swoich ludzi. Rozstrzyganie sporów przez arbitraż kolesi korpo z grubą kasą lobbistów przy UE , to dopiero szczyt zła ,gdzie sądy państw i konstytucyjne organy państw UE nic by nie znaczyły . Kogo reprezentują ci dygn. z UE i za jakie argumenty lobbistów ,tak silnie naciskają, przy takich protestach -to jest pytanie ????. kom.DGP. Widać jak na siłę ten chłam nam wciskają nawet przez Kanadę. Przecież sama tyle dostała po kulach NAFTA -nie wyciągnęła wniosków , albo nam kłamie . Kto nas broni -nie widać ,dlaczego ???!!!.Tak już RP zapłaciła odszkodowanie po arbitrażu m.narodowym (PZU) , za utracone planowane dochody biznesowe ok.13 mld dla tych korpo mlderów bogaczy z lobbistami 10tys. przy UE .Dlaczego o tym nie mówią i nie wyciągają wniosków , ze skutków jakie były. CETA to tylnymi drzwiami TTIP, wprowadzający tajnie przez firmy filie USA w Kanadzie ze skażoną żywnością (konserwowaną w związkach chloru) ,gemo, na antybiotykach, na hormonach wzrostu, paszach podawanych kurczakom z odpadów farm- ubojni zmielonych do powtórnego użytku itp . Czy UE ,RP tego nie widzi, wpychania żywności bez kontroli jakości wg norm UE , nie wie o tym nasz V-ce Premier ???!!!. RP będzie płacić niebotyczne odszkodowania (nawet 1 nasz nic nie zrobi w arbitrażu bo go przegłosują) za planowane i zatrzymane niby ustawą zyski biznesowe.Tak będzie ,że prawie każdą ustawę RP będzie można zaskarżyć obniżającą ich dochody, zawsze znajdą haka i wygrają w arbitrażu kolesi wybranych z biznesu !!!. Ludy i Państwa UE założą sobie kaganiec, przez oligarchów korpo świata -USA. Widać jak się teraz panoszą te korpo Hipermarkety, MD, HP, Google, MS z programami, podatkami - info w mediach . Lekceważą przepisy krajowe(zrywają jednostronnie umowy przy zakupie, nakręcają sztuczkami z oprogramowaniem kupowanie nowego sprzętu ,aby dorobić kolejne mldy naszym ludu kosztem) na terenie otwartego rynku UE, RP . UE na naradzie miała podjąć jakieś restrykcje , ale przeciągnęła dla nich sprawę, na parę lat dalej .Co będzie po podpisaniu CETA- można sobie wyobrazić. Nasze małe firmy i gospodarstwa rolne ,nie wytrzymają konkurencji przy gigantach (dopuszczonych do wolnego rynku i konkurencji bez kontroli ) i przy płaceniu podatku doch. >1-2% przez raje podatkowe-kanały do przekrętów, gdy my mali płacimy CIT –8 19%+19 % dywid. Czy nasz Rząd to widzi ,bo z intencji tego nie widać !!!. Był czas na rozwagę -nie było w RP i UE-lekceważy głosy ludów ,czas na zdecydowany protest w krajach UE tym RP !!!

  Odpowiedz
 • no tak(2016-10-25 14:09) Zgłoś naruszenie 40

  Brawo Walonia, trzymać z daleka angielskojęzycznych s-synów od Europy !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane