Andrzej Duda: Biznesmeni mogą liczyć na pomoc głowy państwa [WYWIAD]

25.10.2016, 08:00; Aktualizacja: 25.10.2016, 16:30
Andrzej Duda

Andrzej Dudaźródło: ShutterStock

- Największą hipokryzją wykazują się ci, którzy uciekają do rajów podatkowych, a jednocześnie narzekają, że „polskie państwo nie działa” - uważa Andrzej Duda, Prezydent RP.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (20)

  • hahah(2016-10-25 08:16) Zgłoś naruszenie 313

    takie same bajki prezydenta dudy jak w kampanii..wszyscy moga na nniego liczyć i będzie prezydentem wszystkich polaków

    Odpowiedz
  • Rok(2016-10-25 09:03) Zgłoś naruszenie 263

    Ten długopis powinien się wycofać na śmietnik historii- jałowy człowiek

    Odpowiedz
  • boro(2016-10-25 09:12) Zgłoś naruszenie 175

    Ty chłopino ,notariuszu PiS,przestępco konstytucyjny lepiej nie pomagaj innym tylko SOBIE !

    Odpowiedz
  • Valdemort(2016-10-25 09:35) Zgłoś naruszenie 173

    głowy państwa - to znaczy kogo? bo chyba nie siebie ma złamas konstytucyjny na myśli

    Odpowiedz
  • zmiany zmiany(2016-10-25 09:36) Zgłoś naruszenie 113

    "Z drugiej jednak strony unikanie podatków czy stosowanie tzw. optymalizacji podatkowej na pewno nie jest oznaką społecznej solidarności." - niech Pana kierowca Panie prezydencie próbuje jak najczęściej wystartować z trzeciego biegu. Solidarnie wszyscy się ucieszą.

    Odpowiedz
  • jn(2016-10-25 09:38) Zgłoś naruszenie 173

    Stefan Bryła nie był architektem, był m.in. konstruktorem pierwszego spawanego mostu w Europie (pod Łowiczem - przeżyl wojnę). W odpowiedziach jest dużo wody i ucieczka od konkretnego wyjaśnienia na pytania.

    Odpowiedz
  • Kaczor to menda(2016-10-25 10:23) Zgłoś naruszenie 263

    Mały, osobowościowo ułomny człowiek...żenada

    Odpowiedz
  • Szkoda czasu i atłasu na suchanie ... (2016-10-25 11:07) Zgłoś naruszenie 181

    MARIONETKA prezydencka w Belwederze jest wyznaczona przez GURU PIS-BOLSZEWIKÓW do pilnowania plafonów i podpisywania pilnie ustaw PIS ... i może jedynie obiecywać ... GRUSZKI na WIERZBIE, decyzje podejmuje i tak Prezes Zakonu PIS na Nowogrodzkiej. Więc lepiej by było by, przestał ... KŁAPAĆ jak młode i nielotne KACZĘ

    Odpowiedz
  • prezes(2016-10-25 11:26) Zgłoś naruszenie 201

    Ogarnia mnie pusty śmiech...jaka głowa państwa?myśli o Jk????????????A największym hipokryta jest własnie on....do opowiadania bajek jest dobry....

    Odpowiedz
  • KAROLINA(2016-10-25 12:00) Zgłoś naruszenie 40

    O KUR..A BIZNESMENI MOGĄ NA NIEGO LICZYĆ SZKODA ŻE OPIEKUNOWIE DOROSŁYCH NIEPEŁNOSPRAWNYCH CO ZDYCHAJĄ Z GŁODU NIE MOGĄ NA WIELKIEGO PANA PREZYDENTA LICZYĆ NA POMOC

    Odpowiedz
  • KAROLINA(2016-10-25 12:00) Zgłoś naruszenie 101

    O KUR..A BIZNESMENI MOGĄ NA NIEGO LICZYĆ SZKODA ŻE OPIEKUNOWIE DOROSŁYCH NIEPEŁNOSPRAWNYCH CO ZDYCHAJĄ Z GŁODU NIE MOGĄ NA WIELKIEGO PANA PREZYDENTA LICZYĆ NA POMOC

    Odpowiedz
  • kudłaty(2016-10-25 12:16) Zgłoś naruszenie 121

    Okropne lanie wody. Poza tym prezydent ordynarnie kłamie. Ówczesny prezydent Warszawy, Lech Kaczyński, faktycznie snuł wizje wielkego parku technologicznego na Siekierkach. Terenie podmokłym, bez prądu, kanalizacji, infrastruktury. Rzucił ten pomysł, by wygrać wybory. Powołał nawet spółkę, która przeżarła kilkanaście milionów i nie zrobiła nic. Sprawa trafiła do prokuratury, nie wiem jak się skończyło. W każdym razie pomysł był kompletnie nierealny, nie liczył się z kosztami i potrzebami. Zoabczmy jak dziś działają parki technologiczne w innych miastach Polski. Odiwedziłem kilka. W każdym łatwiej spotkać panią sprzątajacą, niż jakiegoś naukowca.

    Odpowiedz
  • zawiedziona mama(2016-10-25 12:41) Zgłoś naruszenie 60

    https://www.youtube.com/watch?v=vuZ2bMQdEx4 TO TEŻ PAN DUDA OBIECYWAŁ I ZAPROPONOWAŁ USTAWE NIEZGODNĄ Z PRAWEM CHCE ZALEGALIZOWAĆ USTAWE ANTYSPREDOWĄ Z 2011ROKU JUŻ WTEDY BYŁO PISANE I MÓWINE ŻE KREDYTY PSEUDOFRANKOWE SĄ KREDYTAMOI ZŁOTOWYMI

    Odpowiedz
  • jaki(2016-10-25 12:43) Zgłoś naruszenie 132

    liczyć na głowę państwa? mamy jakąś głowe państwa? a kto to jest?

    Odpowiedz
  • bar4gtg4(2016-10-25 14:10) Zgłoś naruszenie 141

    Nie mamy głowy państwa, mamy du.ę

    Odpowiedz
  • obserwatorka.(2016-10-25 14:22) Zgłoś naruszenie 16

    Skąd tyle jadu.Panowie, opamiętania. P.Prezydent niczego nie obiecuje, taką ma wizję Polski, jako patriota. Weżcie się do roboty, przekujcie swoje talenty w złoto .

    Odpowiedz
  • sn(2016-10-25 16:11) Zgłoś naruszenie 30

    Co Pan z V-ce Premierem i kiedy ??? zrobi skutecznego, aby podatki korpo mlderów płacili na miejscu u nas wszystkie, jak nasze małe firmy. Mają uprzywilowaną pozycję na otwartym rynku UE i niszczą nawet naszą małą konkurencję. n/w.kom dziś w DGP. Panie Premierze , aby nie było "bicia piany " ,czekamy na efekty dla firm ułatwienia (podatkowe ,budowlane -nowy KUB ma 206 str. wie Pan o tym ?), realne dochodowe procenty w bankach od lokat jak chwilowo nie inwestują. Banki oferują 1,2 -1,5 %- 19 % podatek Belki , od lokaty terminowej , a inflacja 1,3 % ,gdzie zysk dla firm i osób ?. Jak tu oszczędzać i gromadzić gotówkę na kapitał ,do rozwoju firmy -nowe technologie . Bogacą się tylko banki ,biorą 6-10% od kredytów , zarabiając olbrzymie kwoty, nie płacą CIT 8 (19 +19 % obecnie 15 ?) ,wyprowadzają dochody poprzez raje za 1-2 %podatku (poprzez Luksemburg Junkersa, Cypr,Kajmany, Panamę ,Irlandię ) .Przez to RP rocznie traci podatki CIT-8 i VAT ok.108 mld. Dlaczego urzędy i Pan tym skutecznie się nie zajmie ,efekty są mierne !!!!. POparci PSL nic nie robili skutecznie przez lata ,zdzierali US za to ostatnią koszulę naszym małym firmom i je rujnowali (często interpr. wstecz) ,jakby nie widzieli przekrętów podatkowych (na co liczyli na posadki w UE od lobbistów korpo, mlderów ).Tyle jest zła do naprawy , a CETA umacnia ich korpo mlderów i lobbistów z grubą ich kasą, do przekonywania dec.UE. Oni w myślą ,że mają ciemny lud w UE i on te bzdety wypociny kupi,jak za komuny kołchozu sterowanego z Moskwy.

    Odpowiedz
  • Marek k(2016-10-25 16:57) Zgłoś naruszenie 30

    Wiele pomogles frankowicza

    Odpowiedz
  • do ... Kaczor to menda (2016-10-25 20:05) Zgłoś naruszenie 20

    MENDA to żyjątko upierdliwe i niesympatyczne , ale jak mawiał kpiarz hrabia A. FREDRO ... "MENDA to też stworzenie Boże ... i inaczej żyć nie może"

    Odpowiedz
  • rozczarowana(2016-10-25 23:36) Zgłoś naruszenie 00

    Żenada, "dotychczasowy system danin był bardzo trudny dla początkujących przedsiębiorców". Ci z Wiejskiej i Krakowskiego Przedmieścia, mają chyba Polaków za idiotów, muszą sobie radzić z gniotem prawnym jakim jest ustawa o VAT z wszelkimi zmianami, nowelami dużymi i małymi, różnymi interpretacjami tego samego przepisu przez różne urzędy i izby skarbowe, sądy również okazują radosną twórczość, nie można zapomnieć o ministrze finansów, który w każdej chwili może zmienić zdanie w sprawie dotychczas obowiązującej wykładni.Chcesz mieć spokój, kup zabezpieczenie za 20 tyś. I to ma być dobra zmiana i przyjazne państwo. Przestańcie nam pomagać, my naprawdę damy sobie radę, tylko nie przeszkadzajcie nam swoją "pomocą". Obietnice kosztują, sztandarowy program musi działać, choć po trupach, pieniądze muszą się znaleźć nawet za cenę rodzimej przedsiębiorczości. Chodzi tylko o pieniądze z ukrytej podwyżki podatków i składek ZUS. Zostały już częściowo zawłaszczone zgromadzone składki OFE, teraz następuje kolejny etap łupienia. Twierdzi się pokrętnie, że to nie są nasze pieniądze, a przecież zgodnie z ustawą podlegają dziedziczeniu po śmierci członka OFE. To są nasze, czy nie? Pan Prezydent ma obowiązek stać na straży prawa, porządku i dbać o dobro WSZYSTKICH obywateli. Nie czuję tej opieki, przypomina notariusza, który podpisuje wszytko jak leci.

    Odpowiedz