Waszczykowski o CETA: Nawet jeśli część handlowa wejdzie w życie, to i tak wiele kwestii będzie można odwrócić

14.10.2016, 20:39; Aktualizacja: 14.10.2016, 20:47
Waszczykowski

"Dzisiaj ta umowa jest zamknięta. Daje się ją na stół negocjacyjny - albo ją przyjmiemy albo nie."źródło: Newspix
autor zdjęcia: AA

Uznaliśmy, że dzisiaj nie ma przekonywujących kwestii, które by prowadziły do niezawarcia tej umowy - powiedział w piątek szef MSZ Witold Waszczykowski, pytany o umowę CETA. Z czasem może się okazać inaczej - dodał.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (5)

 • Marek112(2016-10-15 13:37) Zgłoś naruszenie 42

  PIS TO ZDRAJCY

  Odpowiedz
 • yorry234(2016-10-15 07:15) Zgłoś naruszenie 162

  Waszczykowski- Ty zdrajco. PIS to hybryda: do pasa Sorros, a od pasa w dół Matka Teresa. Pierwszy i ostatni raz w życiu głosowałem na PIS. Naród nie zapomni PISowcom CETA- tego, że zamiast przed monstrancją, teraz przyklęknęli przed Wielkim Kapitałem, opowiadając się za dalszym ubożeniem społeczeństwa polskiego i wywłaszczaniem z majątku i wolności na rzecz wielkich ponadnarodowych koncernów.

  Odpowiedz
 • aa(2016-10-14 22:33) Zgłoś naruszenie 111

  Pierdu, pierdu nie wierzę politykom, nie po to podpisuje się umowy żeby je później odwracać, przy takich pomysłach będziemy płacić gigantyczne odszkodowania więc może z ostrożności lepiej nie podpisywać?

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2016-10-14 22:31) Zgłoś naruszenie 121

  Krętacz . I łgarz .

  Odpowiedz
 • sa(2016-10-14 22:05) Zgłoś naruszenie 92

  Widać jak na siłę ten chłam nam wciskają nawet przez Kanadę. Przecież sama tyle dostała po kulach NAFTA -nie wyciągnęła wniosków , albo nam kłamie . Kto nas broni -nie widać ,dlaczego ???!!!.Tak już RP zapłaciła odszkodowanie po arbitrażu m.narodowym , za utracone planowane dochody biznesowe ok.13 mld dla tych korpo mlderów bogaczy z lobbistami 10tys. przy UE .Dlaczego o tym nie mówią i nie wyciągają wniosków , ze skutków jakie były. CETA to tylnymi drzwiami TTIP, wprowadzający tajnie przez firmy filie USA w Kanadzie ze skażoną żywnością (konserwowaną w związkach chloru) ,gemo, na antybiotykach, na hormonach wzrostu, paszach podawanych kurczakom z odpadów farm- ubojni zmielonych do powtórnego użytku itp . Czy UE ,RP tego nie widzi, wpychania żywności bez kontroli jakości wg norm UE , nie wie o tym nasz V-ce Premier ???!!!. RP będzie płacić niebotyczne odszkodowania (nawet 1 nasz nic nie zrobi w arbitrażu bo go przegłosują) za planowane i zatrzymane niby ustawą zyski biznesowe.Tak będzie ,że prawie każdą ustawę RP będzie można za obniżającą ich dochody, zawsze znajdą haka i podadzą i wygrają w arbitrażu kolesi wybranych z biznesu !!!. Ludy i Państwa UE założą sobie kaganiec, przez oligarchów korpo świata -USA. Widać jak się teraz panoszą te korpo Hipermarkety , MD, HP, Google, MS z programami, podatkami - info w mediach . Lekceważą przepisy krajowe(zrywają jednostronnie umowy przy zakupie, nakręcają sztuczkami z oprogramowaniem kupowanie nowego sprzętu ,aby dorobić kolejne mldy naszym ludu kosztem) na terenie otwartego rynku UE, RP . UE na naradzie miała podjąć jakieś restrykcje , ale przeciągnęła dla nich sprawę, na parę lat dalej .Co będzie po podpisaniu CETA- można sobie wyobrazić. Nasze małe firmy i gospodarstwa rolne ,nie wytrzymają konkurencji przy gigantach (dopuszczonych do wolnego rynku i konkurencji bez kontroli ) i przy płaceniu podatku doch.CIT -8 1-2% przez raje podatkowe-kanały do przekrętów, gdy my mali płacimy 19%+19 % dywid. Czy nasz Rząd to widzi ,bo z intencji tego nie widać !!!. Był czas na rozwagę -nie było w RP i UE-lekceważy głosy ludów ,czas na zdecydowany protest w krajach UE tym RP !!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane