Mały biznes w rozkwicie

autor: Janusz K. Kowalski13.10.2016, 07:59; Aktualizacja: 13.10.2016, 09:02

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

W ubiegłym roku działalność gospodarczą prowadziło w Polsce ponad 1,9 mln firm zatrudniających do dziewięciu osób – o 4,3 proc. więcej niż w roku poprzednim i o 11,5 proc. więcej niż przed ośmioma laty. To rekord. Nigdy wcześniej nie było tak dużo mikroprzedsiębiorstw – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.

– To między innymi efekt rosnących zarobków specjalistów, którzy coraz częściej zakładają własne firmy, aby w ten sposób zmniejszyć opodatkowanie swoich dochodów – uważa Piotr Bujak, główny ekonomista PKO BP.

Ale przyczyn jest więcej. Eksperci wskazują, że na uruchamianie firm decyduje się coraz więcej młodych osób, którym internet i mobilne aplikacje, w których są biegli, tworzą ogromne możliwości realizacji pomysłów biznesowych.

Tworzeniu firm sprzyja też finansowe wsparcie państwa. Bo na przykład tylko dzięki dotacjom z urzędów pracy bezrobotni stworzyli w ubiegłym roku ponad 47 tys. firm.


Pozostało 17% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane