Woś: Klasa, misiu, klasa!

autor: Rafał Woś30.09.2016, 07:21; Aktualizacja: 30.09.2016, 08:19
Rafał Woś

Rafał Wośźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Klasa to wielki nieobecny polskich rozmów o polityce i gospodarce. A przecież tak wiele mógłby nam wyjaśnić.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (3)

 • XXYYZZ(2016-09-30 09:26) Zgłoś naruszenie 90

  Po przeczytaniu artykułu/felietonu [?] wnioskuję, że nasi socjolodzy przysnęli lub boją się nowych badań i opisywania rzeczywistości - poza kilkoma celebrytami socjologii. Zmienia się rzeczywistość socjoekonomiczna, a oni jej nie opisują i nie klasyfikują. Boją się przewidywalnych wniosków? Czy boją się przewidywalnych konsekwencji władzy - w szerokim tego słowa znaczeniu. Parafrazując tytuł artykułu, można rzec: misie dla kasy, bez klasy!

  Odpowiedz
 • ~j.(2016-10-01 21:45) Zgłoś naruszenie 41

  No, ale według wywróconej prawie rok temu do góry nogami poprawności politycznej powinniśmy się dzisiaj raczej postrzegać, jako jeden wielki i wspaniały Naród i różnice klasowe bagatelizować, tyle, że tłuczenie termometru w przypadku wysokiej gorączki prowadzi zazwyczaj donikąd.

  Odpowiedz
 • Obkuty(2016-09-30 18:36) Zgłoś naruszenie 20

  Panie Woś, a może Pan się zainteresuje, co się stało z tzw. deregulacją zawodów. Wprowadzając ją min. Gowin chyba odpowiadał na Pana obecne uwagi. Ale obecnie na ten temat cisza. Nie wiadomo jakie deregulacja zawodów przyniosła realne efekty. Ile procentowo, nowych osób przyciągnęły zderegulowane zawody. A może status quo się obroniło i co to oznacza, w świetle " teorii klas " - a może kast ? . Ja skłaniałbym się do określenia kast, bo do innej klasy w pojęciu XIX wieku to jednak można było awansować :)))) ?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane