"Fabryka Broni dysponuje najwyższej jakości bronią dedykowaną służbom mundurowym. Umowa z Komendą Główną Policji jest kolejnym zawartym w niedługim czasie kontraktem na P99. Naszym atutem i tym, co przyciąga klientów jest najwyższa jakość i niezawodność oferowanych przez nas produktów. Polscy funkcjonariusze dobrze znają naszą broń. Warto przypomnieć, że pierwsze radomskie pistolety samopowtarzalne P99 trafiły do polskiej Policji już w 2001 roku" - powiedział prezes Łucznika Adam Suliga, cytowany w komunikacie.

Pistolet samopowtarzalny P99, kal. 9 x 19 mm Parabellum przeznaczony jest zarówno dla policji oraz innych służb mundurowych, jak i do ochrony osobistej. Właścicielem licencji P99 jest firma Carl Walther GmbH, z którą Fabryka Broni współpracuje od 1998 roku.

Największym odbiorcą radomskiego pistoletu P99 jest polska Policja. Oprócz Policji z P99 korzystają także funkcjonariusze pozostałych służb mundurowych - Straży Granicznej, Służby Celnej i Służby Więziennej.

Wcześniej w tym tygodniu radomska fabryka oraz Inspektorat Uzbrojenia zawarły umowę na dostawę kolejnej partii karabinków Beryl i Mini-Beryl dla wojska. Łączna wartość kontraktu wynosi ponad 19 mln zł brutto. Natomiast w sierpniu "Łucznik" zawarł umowę na dostawę 363 pistoletów samopowtarzalnych P99 kaliber 9x19 mm Parabellum o szacunkowej wartości 658 tys. zł dla straży granicznej.

Fabryka Broni "Łucznik"- Radom jest głównym producentem i dostawcą broni dla Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, na eksport i na rynek cywilny. Roczne przychody Fabryki Broni kształtują się na poziomie około 70 mln zł.

PGZ to producent sprzętu wojskowego; grupa ponad 60 spółek, która zatrudnia ponad 17 500 osób. Roczny obrót PGZ wynosi ok. 5 mld zł.