statystyki

Szymański: Klienci firm doradztwa finansowego bez wsparcia

autor: Jacek Szymański16.08.2016, 07:23; Aktualizacja: 16.08.2016, 08:19
pieniądze

W art. 2 omawianej ustawy wskazano katalog podmiotów, które uznawać należy za podmioty rynku finansowegoźródło: ShutterStock

Nie powinno budzić wątpliwości, że firmy doradztwa finansowego, które pośredniczą w   zawieraniu umów z   bankami czy ubezpieczycielami , powinny znaleźć się w   obszarze zainteresowań rzecznika finansowego. Tak się jednak nie dzieje.

Przekonała się o   tym kobieta, która zawarła kilka umów ubezpieczenia z   ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Przeświadczona, że zawarte umowy umożliwiają zakończenie inwestycji po 5 latach , zwróciła się po upływie takiego czasu do firmy doradztwa finansowego, która pośredniczyła w   ich zawarciu, z   prośbą o   informacje dotyczące stanu rachunku i   wysokości świadczenia wykupu. Dowiedziała się wówczas, że wartość środków na rachunku uległa istotnemu obniżeniu (o   połowę) oraz że w   przypadku woli rozwiązania umowy z   tak obniżonej wartości ubezpieczyciel potrąci jeszcze opłatę likwidacyjną (ok. 80 proc. aktywów).

Nieznane pozostały przy tym przyczyny utraty wartości wpłaconych kwot: nie miały one swego źródła ani w   notowaniach indeksu, na podstawie  któr ego wyceniano jednostki ubezpieczeniowego funduszu kapitałowego, ani w   ogólnej sytuacji na rynkach kapitałowych.


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane