statystyki

Ustawa o zawodzie fizjoterapeuty: Trzeba się dokształcić, albo zrezygnować z części usług

autor: Jakub Styczyński, Ida Sywula09.08.2016, 08:44; Aktualizacja: 09.08.2016, 15:21
Rehabilitacja

Rehabilitacjaźródło: ShutterStock

Długo wyczekiwana ustawa o zawodzie fizjoterapeuty dla wielu przedsiębiorców prowadzących działalność w tej dziedzinie okazała się zaskoczeniem. Z jednej strony mamy Ministerstwo Zdrowia, wieszczące sukces w walce o bezpieczne usługi fizjoterapeutyczne dla obywateli. Z drugiej - walkę o miejsca w samorządzie fizjoterapeutów, które umożliwią dostęp do wielkich pieniędzy. Kompletnie pomijani są zaś przedsiębiorcy, których nowe przepisy tak naprawdę zepchnęły na margines branży. A przecież dziś to oni mają największy dylemat co do własnej przyszłości.

Dotychczas nie było trudno stać się fizjoterapeutą. W ciągu niespełna 28 miesięcy to się jednak zmieni. Jest to bowiem nieprzekraczalny termin, w którym wszyscy chcący wciąż tytułować się fizjoterapeutami będą musieli zweryfikować, czy na pewno mają po temu odpowiednie kwalifikacje. Jeśli nie, wciąż mają wybór: dokształcić się bądź zrezygnować ze świadczenia części usług. Niektóre z nich będą już bowiem zastrzeżone tylko dla fizjoterapeutów z odpowiednimi kwalifikacjami.


Pozostało jeszcze 93% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane