Nie dowiesz się jakie papierosy są dostępne w sklepie

autor: Patrycja Otto11.07.2016, 07:18; Aktualizacja: 14.07.2016, 12:14
Zorientowanie się w wyrobach dostępnych w sklepie będzie trudne, twierdzą handlowcy.

Zorientowanie się w wyrobach dostępnych w sklepie będzie trudne, twierdzą handlowcy.źródło: ShutterStock

Już niedługo ze sklepów będą musiały zniknąć informacje o dostępnych markach papierosów. Sprzedawcy nie godzą się na takie obostrzenia i zapowiadają protesty. Zakaz wywieszania informacji o produktach tytoniowych wprowadza ustawa dostosowująca polskie przepisy do dyrektywy tytoniowej. Prace nad nią zbliżają się do końca.

W ubiegłym tygodniu po trzecim czytaniu w Sejmie została skierowana do Senatu. Wszystko wskazuje więc na to, że już po wakacjach przepisy mogą wejść w życie.

Dla handlu ich wdrożenie wiązać się będzie ze zmianami w funkcjonowaniu placówek, które w opinii branży mogą się przyczynić do utraty klientów. Dlatego w ubiegłym tygodniu Polska Izba Handlu złożyła w Sejmie propozycję poprawki do nowelizowanej ustawy.

Wnioskowała w niej o utrzymanie możliwości zamieszczania informacji o markach papierosów dostępnych w placówkach handlowych, choć w minimalnym stopniu. Szczególnie że unijna dyrektywa tytoniowa nie wymaga ich usuwania.


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Observer(2016-07-11 12:09) Zgłoś naruszenie 51

    Dlaczego z moich podatków opłaca się urzędników idiotów których jedynym zajęciem jest wymyślanie kolejnych bzdur, zakazów, nakazów? Możecie podać przykład kraju w którym takie zakazy coś dały? Tylko proszę nie podawać że w Australii gdzie wcześniej wprowadzono takie bzdurne przepisy bo tam spadła sprzedaż papierosów ale WZROSŁA ilość osób palących i szara strefa

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane