statystyki

PGNiG otwiera biuro tradingowe LNG w Londynie

autor: Adam Sofuł29.06.2016, 07:33; Aktualizacja: 29.06.2016, 09:28
Londyn: Pałac Westminsterski

Gazowy potentat zapowiadał wejście na globalny rynek LNG od kilku tygodni, wczoraj poinformował w komunikacie, że zajmujące się tym biuro powstanie w Londynie. Impulsem do takiego działania stało się uruchomienie gazoportu w Świnoujściu.źródło: ShutterStock

Koncern chce zaistnieć na globalnym rynku gazu i przygotowuje się do otwarcia biura tradingowego LNG w brytyjskiej stolicy. Zacznie ono działać w 2017 r.

Gazowy potentat zapowiadał wejście na globalny rynek LNG od kilku tygodni, wczoraj poinformował w komunikacie, że zajmujące się tym biuro powstanie w Londynie. Impulsem do takiego działania stało się uruchomienie gazoportu w Świnoujściu.

– Mamy obecnie zarezerwowane 65 proc. mocy terminalu w Świnoujściu. Dzięki temu PGNiG stało się uczestnikiem globalnego rynku LNG. Chcemy jako spółka w pełni z tego korzystać – poinformował cytowany w komunikacie Piotr Woźniak, prezes PGNiG. Terminal LNG stworzył możliwości wejścia na ten rynek, ale drugim czynnikiem były strategiczne plany gazowe PGNiG. Przewidują one, że Polska może stać się regionalnym hubem gazowym. Dlatego PGNiG chce aktywnie uczestniczyć w obrocie surowcem i jego sprzedaży do innych potencjalnych odbiorców.

Źródła zaopatrzenia PGNiG w gaz

Źródła zaopatrzenia PGNiG w gaz

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Biuro ma osiągnąć pełną zdolność operacyjną do końca pierwszego kwartału 2017 r. Jego organizacją zajęła się niemiecka spółka zależna PGNiG – PGNiG Supply and Trading, która już od kilku lat operuje na rynku niemieckim, handlując tam gazem. W ostatnich miesiącach spółka ta uzyskiwała wszelkie niezbędne koncesje i zezwolenia pozwalające na prowadzenie obrotu gazem w Wielkiej Brytanii.


Pozostało jeszcze 69% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane