statystyki

Plan Morawieckiego wchodzi w fazę operacyjną. Nastąpi zmiana dyplomacji handlowej

autor: Grzegorz Osiecki28.06.2016, 08:00; Aktualizacja: 28.06.2016, 09:12
Mateusz Morawiecki

Cel generalny został rozpisany na trzy cele szczegółowe. Pierwszy to właśnie trwały wzrost gospodarczy oparty nie tylko na atutach, które jako gospodarka mamy, ale i tych, które dopiero musimy zdobyćźródło: PAP
autor zdjęcia: GRZEGORZ LYKO

Rząd przyjął informację na temat założeń, są one teraz w konsultacjach międzyresortowych. Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju ma być gotowa do końca tego roku.

Głównym celem strategii jest „tworzenie warunków dla wzrostu dochodów mieszkańców Polski przy jednoczesnym wzroście spójności w wymiarze społecznym, ekonomicznym i terytorialnym”. Mówiąc prosto, wzrost PKB wszyscy powinniśmy odczuć w portfelach. A to ma się przełożyć na wzrost dochodu rozporządzalnego brutto w gospodarstwie domowym z 68 proc. średniej unijnej w 2014 r. do 80 proc. średniej unijnej w 2020 r. – to byłby skok w górę o 12 proc. Program zakłada, że 100 proc. średniej unijnej osiągniemy w 2030 r.

Natomiast wzrost PKB mamy zawdzięczać rosnącej produkcji, eksportowi i innowacjom.

Cel generalny został rozpisany na trzy cele szczegółowe. Pierwszy to właśnie trwały wzrost gospodarczy oparty nie tylko na atutach, które jako gospodarka mamy, ale i tych, które dopiero musimy zdobyć. Z tego powodu zakłada on zmianę charakteru polskiej gospodarki na bardziej innowacyjną i uprzemysłowioną oraz opartą na zagranicznej ekspansji polskich firm.


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • StAAbrA(2016-06-29 09:04) Zgłoś naruszenie 10

    Morawiecki nie ma żadnego planu , bo na gospodarce się nie zna , a sam rzeczony , to jeden z wielu bankierskich słupów - na odcinku POlskim .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane