statystyki

Plan Morawieckiego wchodzi w fazę operacyjną. Nastąpi zmiana dyplomacji handlowej

autor: Grzegorz Osiecki28.06.2016, 08:00; Aktualizacja: 28.06.2016, 09:12
Mateusz Morawiecki

Cel generalny został rozpisany na trzy cele szczegółowe. Pierwszy to właśnie trwały wzrost gospodarczy oparty nie tylko na atutach, które jako gospodarka mamy, ale i tych, które dopiero musimy zdobyćźródło: PAP
autor zdjęcia: GRZEGORZ LYKO

Rząd przyjął informację na temat założeń, są one teraz w konsultacjach międzyresortowych. Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju ma być gotowa do końca tego roku.

Głównym celem strategii jest „tworzenie warunków dla wzrostu dochodów mieszkańców Polski przy jednoczesnym wzroście spójności w wymiarze społecznym, ekonomicznym i terytorialnym”. Mówiąc prosto, wzrost PKB wszyscy powinniśmy odczuć w portfelach. A to ma się przełożyć na wzrost dochodu rozporządzalnego brutto w gospodarstwie domowym z 68 proc. średniej unijnej w 2014 r. do 80 proc. średniej unijnej w 2020 r. – to byłby skok w górę o 12 proc. Program zakłada, że 100 proc. średniej unijnej osiągniemy w 2030 r.

Natomiast wzrost PKB mamy zawdzięczać rosnącej produkcji, eksportowi i innowacjom.

Cel generalny został rozpisany na trzy cele szczegółowe. Pierwszy to właśnie trwały wzrost gospodarczy oparty nie tylko na atutach, które jako gospodarka mamy, ale i tych, które dopiero musimy zdobyć. Z tego powodu zakłada on zmianę charakteru polskiej gospodarki na bardziej innowacyjną i uprzemysłowioną oraz opartą na zagranicznej ekspansji polskich firm.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • StAAbrA(2016-06-29 09:04) Zgłoś naruszenie 10

    Morawiecki nie ma żadnego planu , bo na gospodarce się nie zna , a sam rzeczony , to jeden z wielu bankierskich słupów - na odcinku POlskim .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane