Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzili w piątek działania w spółce Lubelski Węgiel Bogdanka - poinformował PAP rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Jacek Dobrzyński i potwierdził informacje wp.pl na ten temat.

Działania CBA w kopalni Bogdanka

Rzecznik zaznaczył, że nie może poinformować o szczegółach tych działań prowadzonych na zlecenie rzeszowskiego podkarpackiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej.

O działaniach funkcjonariuszy lubelskiej delegatury CBA w siedzibie kopalni w Bogdance pod Lublinem poinformowała w piątek po południu Wirtualna Polska. Podała, że CBA zabezpieczało tam dokumenty.

"Spółka udzieliła wszelkiej niezbędnej pomocy w żądanym zakresie. Z uwagi na konieczność zachowania tajemnicy postępowania, spółka nie będzie komentować konkretnych działań ani czynności podejmowanych przez wskazane organy" - przekazało portalowi biuro prasowe spółki Lubelski Węgiel Bogdanka.

Podejrzenia o płatną protekcję w LW Bogdanka

Według WP sprawa, w której w piątek działali funkcjonariusze CBA ma dotyczyć podejrzenia płatnej protekcji i byłych członków zarządu spółki LW Bogdanka.

65 proc. akcji kopalni Bogdanka ma Grupa Kapitałowa Enea. (PAP)

ago/ jann/