statystyki

Międzynarodowa ekspansja zdominuje sopocki kongres

autor: Małgorzata Kwiatkowska02.06.2016, 07:26; Aktualizacja: 02.06.2016, 08:50

Przyszłość Europy, rola rynku kapitałowego w finansowaniu rozwoju gospodarczego, ożywienie sektora finansowego i wpływ instytucji rozwojowych na gospodarkę – to tylko kilka tematów, nad którymi pochylą się uczestnicy VI Europejskiego Kongresu Finansowego, który odbędzie się między 13 a 15 czerwca w Sopocie. Od pierwszej edycji w 2011 r. dyskusje na EKF koncentrują się na bezpieczeństwie i stabilności m.in. systemu finansowego. Celem kongresu jest również prezentacja polskiego punktu widzenia w międzynarodowych debatach na temat rozwoju i bezpieczeństwa.

Corocznie w kongresie uczestniczy ponad 1500 przedstawicieli najwyższych władz europejskich i krajowych instytucji finansowych i nadzorczych, ekspertów z kręgów biznesu, polityki i nauki. W tym roku Sopot odwiedzą m.in. przedstawiciele wszystkich unijnych instytucji nadzorujących rynki finansowe.

– Jedna z głównych osi dyskusji będzie dotyczyła niezmiennie bezpieczeństwa i stabilności polskiego, ale też europejskiego systemu i sektora finansowego. Drugim ważnym tematem będzie wzrost wartości przedsiębiorstw przez umiędzynarodowienie biznesu. Chcemy pokazać, jakie korzyści może nieść start w międzynarodowych przetargach. Polskich firm brakuje np. w dużych przetargach organizowanych przez takie organizacje jak ONZ – wskazuje prof. Leszek Pawłowicz, dyrektor Gdańskiej Akademii Bankowej, która jest koordynatorem Europejskiego Kongresu Finansowego.

Z tą drugą kwestią mocno związane będą też dyskusje dotyczące wspierania międzynarodowej ekspansji przez umiejętne sięganie po europejskie i światowe fundusze.


Pozostało 34% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane