statystyki

Międzynarodowa ekspansja zdominuje sopocki kongres

autor: Małgorzata Kwiatkowska02.06.2016, 07:26; Aktualizacja: 02.06.2016, 08:50

Przyszłość Europy, rola rynku kapitałowego w finansowaniu rozwoju gospodarczego, ożywienie sektora finansowego i wpływ instytucji rozwojowych na gospodarkę – to tylko kilka tematów, nad którymi pochylą się uczestnicy VI Europejskiego Kongresu Finansowego, który odbędzie się między 13 a 15 czerwca w Sopocie. Od pierwszej edycji w 2011 r. dyskusje na EKF koncentrują się na bezpieczeństwie i stabilności m.in. systemu finansowego. Celem kongresu jest również prezentacja polskiego punktu widzenia w międzynarodowych debatach na temat rozwoju i bezpieczeństwa.

Corocznie w kongresie uczestniczy ponad 1500 przedstawicieli najwyższych władz europejskich i krajowych instytucji finansowych i nadzorczych, ekspertów z kręgów biznesu, polityki i nauki. W tym roku Sopot odwiedzą m.in. przedstawiciele wszystkich unijnych instytucji nadzorujących rynki finansowe.

– Jedna z głównych osi dyskusji będzie dotyczyła niezmiennie bezpieczeństwa i stabilności polskiego, ale też europejskiego systemu i sektora finansowego. Drugim ważnym tematem będzie wzrost wartości przedsiębiorstw przez umiędzynarodowienie biznesu. Chcemy pokazać, jakie korzyści może nieść start w międzynarodowych przetargach. Polskich firm brakuje np. w dużych przetargach organizowanych przez takie organizacje jak ONZ – wskazuje prof. Leszek Pawłowicz, dyrektor Gdańskiej Akademii Bankowej, która jest koordynatorem Europejskiego Kongresu Finansowego.

Z tą drugą kwestią mocno związane będą też dyskusje dotyczące wspierania międzynarodowej ekspansji przez umiejętne sięganie po europejskie i światowe fundusze.


Pozostało jeszcze 34% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane