W petycji zawarto informacje, że pracownikom odebrano możliwość świadczenia pracy z domu podczas zmian kończących się późnym wieczorem. Allegro odpowiada: Wszystkie zmiany po 15.00 są zdalne.

Petycja do Allegro

W petycji są podane informacje, że decyzja firmy dotyczy szczególnie osób mieszkających poza miastem, którym brakuje połączeń komunikacji publicznej. Problem będzie szczególnie dotkliwy w nadchodzącym sezonie jesienno-zimowym.

📋 Link do petycji:https://www.petycjeonline.com/petycja_do_allegro_w_sprawie_pracy_zdalnej_na_zmianie_popoudniowej_w_cx

Więcej szczegółów w postach na FB:

https://www.facebook.com/zzallegro/posts/pfbid02WLPgeDMqAULmX7MaxF8zK2VpD7M5Z36W6o8rc4Lb3xbn8FvRZMq67EEfLe18KYE6l

https://www.facebook.com/zzallegro/posts/pfbid047yChtqdqLAxoskQPcBA52tZqD6sCp4NSwAV5jjhjPfE9hLxVgmrLaYHdhNsmBWYl

Co na to Allegro?

Wysłaliśmy do Allegro prośbę o skomentowanie sytuacji w firmie. Otrzymaliśmy następującą odpowiedź:

Związek nie wystąpił do nas z wnioskiem o rozmowę na temat tego co ma stanowić przedmiot petycji, dlatego z dużym zaskoczeniem przyjęliśmy, że robi problem z tego, co w istocie problemem nie jest albo może być szybko zaadresowane. Jakiekolwiek akcje ulotkowe, petycje itp. powinny się odbywać po uzyskaniu naszej zgody, a czego w opisywanym przypadku nie było. Zdaniem Allegro petycja jest nierzetelna, bo właściwie każdy się może pod nią podpisać, nie będąc pracownikiem Allegro. - Podejmujemy różne działania zmierzające do ustalenia preferencji naszych pracowników, także w zakresie pracy zdalnej, w związku z tym, kompletnie niezrozumiałym jest dla nas manifest związku - czytamy w odpowiedzi.