„#TERAZPRACA Automatyzacja, produktywność, zmiany pokoleniowe – jaka przyszłość pracy w Polsce?” – taki był temat debaty Dziennika Gazety Prawnej.

W dyskusji na temat kluczowych trendów, ważnych dla pracodawców, pracowników i całej gospodarki wzięli udział: Anna Bojanowska-Sosnowska z Obserwatorium Ekonomiczno-Społecznego, Krzysztof Krawczyk, partner CVC Capital Partners, dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Katedry Ekonomii Politycznej Uniwersytetu Warszawskiego, Marek Tatała, CEO Fundacji Wolności Gospodarczej oraz prof. Paweł Wojciechowski, przewodniczący Rady Instytutu Finansów Publicznych.

Praca jest ważnym czynnikiem konkurencyjności polskiej gospodarki, jednocześnie jednak długa lista wyzwań oznacza konieczność zmian, czasem głębokich, aby tak pozostało. Dotyczą one zarówno decydentów tworzących ramy funkcjonowania gospodarki, jak i pracodawców konkurujących o pracowników.

Polska wciąż musi doganiać bogatsze kraje Zachodu nie tylko pod względem poziomu PKB na mieszkańca, dochodów, lecz także produktywności pracy. To wciąż tylko 66,3 proc. średniej dla Unii Europejskiej. Niemniej jednak polscy pracownicy i przedsiębiorcy wielokrotnie udowadniali, że mają dużą zdolność do elastycznego działania w zmieniającym się otoczeniu. Wśród nowych zjawiska jest zmienność gospodarki, rewolucja technologiczna czy wejście na rynek pracy pokolenia Z.

Zaproszeni eksperci mówili o tym co jest niezbędne, aby w Polsce rozwijał się rynek pracy przyszłości. Relacja z debaty ukaże się 31 sierpnia w Dzienniku Gazecie Prawnej i na gazetaprawna.pl.

ikona lupy />
fot. materiały prasowe
ikona lupy />
fot. materiały prasowe