Woś: Trzydniowy weekend? Dlaczego nie

autor: Rafał Woś11.03.2016, 08:36; Aktualizacja: 11.03.2016, 08:37
Rafał Woś

Rafał Wośźródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Alex Tabarrok, błyskotliwy ekonomista z Uniwersytetu George’a Masona w Wirginii, zdenerwował się. A nawet wkurzył. Bo nie mógł wyjechać z rodziną na ferie. Kłopot polegał na tym, że czas wolny przewidziany dla pracowników uniwersytetu nie pokrywał się z feriami w szkołach, do których chodzą jego dzieci.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (2)

  • XXYYZZ(2016-03-12 10:21) Zgłoś naruszenie 80

    Czyli - jak wynika z rozważań Autora i Alexa Tabarroka - ważny jest kapitał ludzki i rozważne tym kapitałem zarządzanie. W obecnym świecie nastąpiło zmęczenie tego kapitału, marnotrawienie jego potencjału i przecenianie technologii, która jest zawodna i bezduszna. Odhumanizowanie pracy, ale i relacji, fetyszyzowanie pieniądza i zysku doprowadza do łamania procedur, zasad, etyki. Trudno zrozumieć współczesność i elity władzy - każdej. Jestem za teorią A. T., ale co z tego, jak prostej prawidłowości rządzący tym światem nie rozumieją?

    Odpowiedz
  • MaLA(2016-03-15 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    Sprawa racjonalizacji czasu jest bardzo ważna. Nie dostrzeżono problemu szczególnie istotnego w Polsce tzw mostów produkcyjnych - dni wolnych(świątecznych) wypadających od wtorku do czwartku. Skutek w Wielkiej Brytanii jest ~10 długich weekendów rocznie w Polsce w porywach 4. Może warto wolne za Boże Ciało wypadające w czwartki przenieść za przykładem Hiszpanii na poniedziałek. To samo dotyczy Święta Pracy i 3-go Maja. Może warto ustalić że te święta obchodzimy w pierwszy poniedziałek i wtorek po 1 maju. Rozruchy i wygaszania produkcji z tytułu mostów produkcyjnych powodują miliardowe straty.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane