statystyki

Ciągnik za 750 tys. złotych to norma. Polski rolnik lubi na bogato

autor: Damian Furmańczyk30.11.2015, 07:10; Aktualizacja: 30.11.2015, 09:54
Ciągnik

Sprzedaż traktorów wyhamowałaźródło: ShutterStock

Sprzedaż traktorów wyhamowała. W obliczu gorszych wyników branża może zamknąć rok z nowym liderem

O prym w tegorocznym rankingu sprzedaży nowych traktorów na polskim rynku do samego końca walczyć będą włoski New Holland i amerykański John Deere. Ten pierwszy w ostatnich latach regularnie sprzedawał u nas najwięcej nowych ciągników i dystansował konkurencję nawet o kilkaset sztuk. Amerykanie z kolei jeszcze nigdy nie zakończyli roku na czele sprzedaży. Tym razem walka o złoty medal będzie trwała do końca.

Od stycznia do października to firma z USA notowała lepsze wyniki. Przez 10 miesięcy polscy rolnicy zarejestrowali 1796 maszyn amerykańskiego producenta, czyli tylko o 17 więcej niż New Holland. Po 20 dniach listopada na prowadzeniu znów są jednak Włosi, którzy w tym miesiącu poprawili swój wynik o 47 maszyn. John Deere w listopadzie urósł o zaledwie 19 rejestracji.

– Niektóre marki wykorzystują rejestracje czasowe, którymi podbijają wynik. Część takich rejestracji w przypadku firmy John Deere właśnie wygasa. W moim przekonaniu m.in. z tego powodu New Holland na ostatniej prostej minimalnie wyprzedzi Amerykanów – prognozuje Mariusz Chrobot z firmy Martin & Jacob, która specjalizuje się w analizach rynku rolniczego. Bez względu na wynik z ostatnich dwóch miesięcy to firma zza oceanu będzie miała większe powody do zadowolenia.


Pozostało jeszcze 69% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane