statystyki

Dofinansowanie do baru mlecznego

autor: Renata Majek12.11.2015, 10:43; Aktualizacja: 12.11.2015, 10:53
Bar mleczy

Bar mleczyźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Wpadłam na pomysł, by prowadzić bar mleczny. Słyszałam, że można dostać dotację na takie przedsięwzięcie. Ale zupełnie nie wiem, do kogo powinnam zwrócić się w tej sprawie – pisze pani Monika.

Dofinansowanie posiłków sprzedawanych w barach mlecznych jest jedną z form pomocy społecznej budżetu państwa dla osób niezamożnych. O dotację może ubiegać się każdy przedsiębiorca, którego inwestycja spełnia wymogi definicji baru mlecznego, a zatem przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w postaci samoobsługowych, bezalkoholowych, ogólnodostępnych zakładów masowego żywienia, sprzedających całodziennie posiłki mleczno-nabiałowo-jarskie. Nie znaczy to jednak, że w barze mlecznym nie można przyrządzać potraw mięsnych. Można, lecz na zakup ich składników nie można otrzymać dotacji.

Zgodnie z rozporządzeniem dotowany posiłek z baru mlecznego jest przetworzoną i gotową do spożycia potrawą mleczno-nabiałowo-jarską, przyrządzoną wyłącznie z surowców lub wody; musi stanowić odrębną pozycję na paragonie fiskalnym lub fakturze, pozwalającą na jednoznaczne zidentyfikowanie dotowanego posiłku. Posiłek zaś może być spożywany zarówno na miejscu, jak i podany na wynos.


Pozostało jeszcze 56% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane