O tyle bowiem byłyby ceny niższe, gdyby w tym sektorze obwiązywały ceny z sektorów konkurencyjnych, uważa prezes Grupy Integer.pl Rafał Brzoska.

- Poczta Polska ustawowo nie nalicza VAT, co przy przychodzie PP 2,9 mld zł stanowiłoby kwotę 667 mln zł dla budżetu państwa - powiedział ekspert podczas konferencji prasowej.

- Zarząd Poczty Polskiej prowadzi politykę dumpingowych cen. Jej celem jest zniszczenie konkurencji na rynku, a efektem będzie powrót do wysokich cen usług pocztowych, w tych sektorach gdzie obecnie istnieje prywatna konkurencja - uważa także prezes.

Mówiąc o cenach dumpingowych PP, Brzoska powoływał się na różnice w cenach listów zwykłych stosowanych wobec konsumentów - 1,7 zł; instytucje - o,41 zł.

- W najbliższym czasie złożymy serię pozwów przeciwko Poczcie Polskiej o stosowanie dumpingu, domagając się odszkodowania - zapowiedział także prezes Grupy Integer.pl.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - Inpost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty Inpost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.