Centrum A. Smitha: Polacy nie mają świadomości wyników naszej gospodarki

27.10.2015, 14:01; Aktualizacja: 27.10.2015, 14:17
opłaty pieniądze

54% Polaków ma świadomość, iż płacone przez nich składki ZUS zasilają bieżące wypłaty emerytur i innych świadczeń społecznych.źródło: ShutterStock

Tylko 34% respondentów, spośród osób, które wzięło udział w badaniu nt. wiedzy ekonomicznej polskiego społeczeństwa, zrealizowanym na zlecenie Centrum im. Adama Smitha ma świadomość, iż wzrost gospodarczy w Polsce w ostatnich 3 latach zwiększył się.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:ISBnews
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (3)

 • Zwróćmy uwagę co nam tu szprynger napisał -(2015-10-27 17:27) Zgłoś naruszenie 00

  "Polacy nie mają świadomości wyników naszej gospodarki"!

  Czyli co, czyli my, Polacy, czegoś nie wiemy o ich gospodarce? O czyjej gospodarce? I kto nas o naszej nieświadomości informuje, szpryngier?

  Gdyby DGP była polska, to tytuł brzmiałby - "Polacy nie mają świadomości wyników własnej gospodarki", albo "swojej gospodarki". Lub - "Nie mamy świadomości wyników naszej gospodarki", jakkolwiek głupio takie sformułowanie by brzmiało, bo rzecz tylko w tym, że "nie znamy stanu naszej gospodarki" ze względu na ośmioletnią peoską* propagandę w wykonaniu żyddojczecajtungów.

  Będziecie się musieli na nowo uczyć polskiego, szpryngiery!

  Odpowiedz
 • Wzrost gospodarczy napędza długi. To nie herezja.(2015-10-27 16:09) Zgłoś naruszenie 00

  A czy Panowie z Adama Smytha mają świadomość jak to ten wzrost gospodarczy przekłada się na zadłużenie Polski (ok Bilon zł długu publicznego) A jak ci Panowie spytają Balcerowicza, to odpowie im, że ukryty dług publiczny Polski wynosi w/g jego zegara już ponad 3 biliony zł.

  Jeśli Wam jeszcze mało to dopowiem, że polska innowacyjność rodzimych przedsiębiorstw (a więc tak chwalonej gospodarki) jest na dnie i wyprzedzamy w UE tylko Rumunię.

  Rozumiem , że chcecie wspierać partie która jest partią przede wszystkim dla elit, ale i nie elity coś tam w tej ekonomii pogrzebią i maja własne zdanie na ten temat. A logika i sedno sprawy leży w tym - jak można wychwalać gospodarką , która z roku na rok coraz bardziej się zadłuża, i gdyby nie zabór OFE (powiększający dług ukryty) to dziś , jutro ten bilion długu by pękł.

  Ciesze się , że jesteście Panwie w takiej dobrej kondycji finansowe i macie takie dobre samopoczucie, ale sami widzicie "narobiliście z odchodzącym rządem niesamowitych długów (biorąc przy tym wysokie bankierskie pensum za porady i analizy) , a tymczasem te Wasze wzrosty gospodarcze przynoszą przyrost tego długu z roku na rok.

  Więc albo jesteście "nieudacznikami" albo naciągacie ten wzrost gospodarczy do swoich potrzeb. To, że gdzie indziej tez mają długi Was nie usprawiedliwi jak przyjdą kiedyś wierzyciele i powiedzą "sprawdzamy", czy wtedy też im będziecie wciskać bajki o wzroście gospodarczym, ich to już nie będzie obchodzić wtedy.

  Wzrost gospodarczy jest oczywiście, ale dług się nie zmniejsza tylko wzrasta, a to tak jakby wzrostu gospodarczego nie było, lub inaczej mówiąc wzrosty corocznie długu temu "cudowi:" gospodarczemu zaprzeczały., a do tego ten ciągły brak innowacyjności "polskiej gospodarki".
  Sprawdziłem Was panowie i rzeczywistość polska po rządach PO-PSL skrzeczy., a pensum Wasze niestety wzrasta na równi z tymi polskimi długami.

  Odpowiedz
 • Ale że też wy wiecie,(2015-10-27 15:31) Zgłoś naruszenie 01

  czego oni, POlacy nie wiedzą, no, no. A wy to kim jesteście i co tu robicie?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane