statystyki

Największe spotkanie Izb Handlowych w Europie Wschodniej

27.10.2015, 07:53; Aktualizacja: 27.10.2015, 10:12

Już 4 listopada 2015 r. w Warszawie odbędzie się unikalne w skali Europy spotkanie, w którym udział zapowiedzieli przedstawiciele przeszło 20 międzynarodowych izb handlowych. Wszystko w ramach konferencji TransPoland „Transport kluczowym ogniwem w wymianie handlowej Wschód-Zachód”, która będzie miała miejsce podczas III już edycji Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki – TransPoland.

Praktyczne rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorstw – to podtytuł konferencji głównej, która będzie swoistą próbą handlowego połączenia Wschodu z Zachodem. Wydarzenie, nad którym patronat honorowy objęły Ministerstwo Gospodarki, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Krajowa Izba Gospodarcza oraz Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera, podzielone będzie na dwa bloki tematyczne. Podczas pierwszego omówione zostaną warunki polityczne i gospodarcze dla prowadzenia działalności handlowej za wschodnią granicą UE. W części drugiej podjęty zostanie temat dystrybucji w Europie w zestawieniu z dystrybucją na Wschodzie. Mowa będzie tu o zmianach i aktualnych trendach w korytarzach transportowych na linii Wschód – Zachód oraz o dobrych i złych praktykach funkcjonowania transportu. Konferencji towarzyszyć będą Punkty Konsultacji Handlowej: Rosji, Białorusi, Kazachstanu i Ukrainy, w których każdy zainteresowany uzyska praktyczne wsparcie w zakresie wymiany handlowej z wymienionymi państwami.

Gospodarcze spotkanie izb handlowych

O randze największego w tej części Europy wydarzenia w branży TSL świadczy to, że konferencja wspierana jest przez 20 izb handlowych z całej Europy. Swój udział zapowiedzieli między innymi reprezentanci z izb: rosyjskiej, ukraińskiej, białoruskiej, kazachstańskiej, niemieckiej, francuskiej, holenderskiej, skandynawskiej, tureckiej i wielu innych. Spoza krajów Europy swój udział potwierdziły także amerykańska, kanadyjska czy indyjska izba handlowa. Tak zacne grono specjalistów – znawców realiów biznesowych z tylu państw, to doskonałe miejsce wymiany kontaktów biznesowych i możliwość uzyskania szczegółowej wiedzy na temat potencjału konkretnych rynków. To także unikalna okazja do skonsultowania poszczególnych przepisów w handlu zagranicznym. Współpraca zainteresowanej firmy z izbą handlową poza umożliwieniem spotkań branżowych z kontrahentami może dotyczyć także promocji produktów za granicą oraz doradztwa medialnego.

Punkty Konsultacji Handlowej


Pozostało jeszcze 27% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane