Gang wywozu leków: Nieuczciwi hurtownicy i aptekarze działają z coraz większą bezwzględnością

autor: Patryk Słowik23.06.2015, 07:23; Aktualizacja: 23.06.2015, 08:27
Z taką skalą negatywnych zachowań ze strony przedsiębiorców, jak przy kontrolach zmierzających do wyeliminowania odwróconego łańcucha dystrybucji, nigdy się nie spotkaliśmy – mówi rzecznik głównego inspektora farmaceutycznego Paweł Trzciński.

Z taką skalą negatywnych zachowań ze strony przedsiębiorców, jak przy kontrolach zmierzających do wyeliminowania odwróconego łańcucha dystrybucji, nigdy się nie spotkaliśmy – mówi rzecznik głównego inspektora farmaceutycznego Paweł Trzciński.źródło: ShutterStock

Nieuczciwi hurtownicy farmaceutyczni i aptekarze działają z coraz większą bezwzględnością. Zaczęli nawet grozić śmiercią inspektorom

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • Jesli...(2015-06-23 08:50) Zgłoś naruszenie 10

    Jesli wywozone sa leki za granice wypisane na falszywych receptach to nic innego nie pozostaje jak wprowadzenie zasady rozliczania sie NFZ z pacjentem.
    Pacjent placi 100% za lek i otrzymuje odpowiednia refundacje na konto z NFZ.

    Kto sie boi rozliczania sie NFZ z pacjentem?
    Dlaczego wprowadzenie tej zasady nie jest nigdzie dyskutowane lub b. rzadko.

    Osobiscie slyszalam fragment wypowiedzi na ten temat dr Radziwilla b. Prezesa Izby Lekarskiej, ktory swierdzil, ze" system zdrowotny oparty na zasadzie rozliczania sie ubezpieczalni/NFZ jest najlepszym systemem dla pacjenta, ale..." i tu nastapilo przerwanie transmisji internetowej.

    Nie postawimy przeciez straznika/inspektora przy kazdym lekarzu i farmaceucie, bo to jest niemozliwe. System sprzedazy lekow trzeba zmienic.

    NFZ powinien rozliczac sie z pacjentem na wzor francusko-belgijski.

    Odpowiedz
  • piguła.(2015-06-23 08:06) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie to PRoSTE.
    Zabrać Koncesje.amen.

    Odpowiedz
  • wektor(2015-06-24 07:26) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli wywożenie z Polski leków za granicę to dobry biznes, to nawet sam Papież nic nie zrobi. Jedynym i skutecznym rozwiązaniem to podnieść ceny leków i problem rozwiązany.

    Odpowiedz
  • czekającnaseryjnego(2015-06-23 09:42) Zgłoś naruszenie 00

    Każdy ubezpieczony powinien mieć kartę NFZ którą płacił by za leki i usługi medyczne. Oczywiście stawki byłyby za usługi ustalane między usługodawcą, a NFZ jak dziś.
    Za leki też, jednak pacjent kartą płacił by pełną stawkę - 100% czyli dofinansowanie odbywało by się dopiero u pacjenta, a nie gdzieś na etapie początkowym dystrybucji.
    Świetnie opisał to Jeśli...
    A dlaczego tak nie jest. Już tłumaczę. Po pierwsze NFZ jest kierowany przez polityków. Tak są ogromne pieniądze które można "dostać" za odpowiednie decyzje. Jak działa PO i PSL doskonale wiemy i widzieliśmy setki razy.
    Druga sprawa to, że "te mafie" to nie są ludzie z półświatka, ale dobrze umocowani politycznie cwaniacy. I oni bezpośrednio lobbują za utrzymaniem patologii. Koncerny farmaceutyczne bezwzględnością i mafijnymi metodami ustępują chyba tylko koncernom naftowym. Tak samo jest w każdej branży gdzie można "kosić". Medycyna, handel gazem, zwroty nieruchomości, media. Tam wszędzie są znajomi królika i zażeranie się ośmiorniczkami.
    Byli tacy co chcieli to zmienić, o ile pamiętam szef lokalnego NFZ (czy wtedy kasy chorych) na śląsku. Gościa działająca na polecenie polityków policja i prokuratura zamknęły do aresztu żeby się nie wypowiadał publicznie. Drugi który to chciał zmienić miał wypadek. Więcej nikt chyba nie próbował.
    Trzecia kwestia to manipulacje budżetem. Wbrew temu co mówi rząd z budżetu ginie wiele miliardów złotych każdego roku. Dzięki takim instytucjom jak NFZ czy ZUS można te "braki" zakopywać. A potem robi się jednorazowy skumulowany skok na kasę podatników, bo niby w tych instytucjach brakuje. A że wcześniej się z nich pobierało co się chciało to inna sprawa.
    I tak właśnie rynek usług medycznych i leków, o obrotach niewyobrażalnych dla zwykłego śmiertelnika, jest doskonałym narzędziem nie tylko na zarobienie lewych środków od lobbystów, ale i doskonałym kocykiem przykrywającym brzydkie gry budżetowe. A że ciągnie z tego większość tego łańcucha pokarmowego (poza pacjentem oczywiście) to i nikomu nie zależy na zmianie tej patologii.

    Odpowiedz
  • Jajo.(2015-06-23 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego państwo polskie pozwala na takie przekręty i oszustwa , gdzie są służby odpowiedzialne za ten proceder? , gdzie jest premier rządu? minister zdrowia? , prezydent? , to już jest zwykła anarchia , czy nasze państwo panuje nad czym kol-wiek czy już nie? , czy ludzie odpowiedzialni za ten stan rzeczy usiedli na laurach i jakoś to będzie ..Liczą się tylko pazerność układy mafijne , trzeba tą anarchie zlikwidować i to już natychmiast , bo chorzy nie będą mieli lekarstw , poważnych lekarstw.

    Odpowiedz
  • Majka(2015-06-24 09:54) Zgłoś naruszenie 00

    Niedawno zmieniłam lekarza i na moje dolegliwości dostałam leki ponad 60% tańsze i tak samo skuteczne. Zapytał również dlaczego biorę takie drogie leki skoro inne tańsze mają identyczne działanie. Pytanie to powinien zadać nie mnie , ale swojemu koledze po fachu. Kiedyś na prywatnej wizycie u chirurga zapytałam o jeden lek reklamowany jako rewelacyjny i czy mogłabym go dodatkowo brać .Ten lek nie cofnie choroby ani pani ,ani innej osobie odpowiedział lekarz i wytłumaczył na czym rzecz polega.

    Odpowiedz
  • Titi(2015-06-23 18:53) Zgłoś naruszenie 00

    Może jakiś kelner ujawni ile wyniosła stawka za wydany "list żelazny" gwarantujący bezkarność grubym lekowym misiom.

    Odpowiedz
  • farmaco-insider(2015-06-23 21:10) Zgłoś naruszenie 00

    A ja z tego żyję i mamy fundusze na piętrzenie obstrukcji przy nowelizacji prawa mającego nam odebrać szyneczkę do chleba. Skoro nie wyemigrowałem z Polski, jak te dwa miliony, to znaczy, że chcę tutaj żyć a wegetować byle jak nie zamierzam. Nie zamierzam też stać bezczynnie, gdy jakiś parch inspekcyjny próbuje mi patrzeć czy tym bardziej wiązać ręce. Zacząłem budowę drugiego domu. Sam siebie już ustawiłem, teraz muszę ustawić rodzinę, bo przecież polityka prorodzina się liczy, co nie?

    Odpowiedz
  • O gangu wiemy(2015-06-23 21:43) Zgłoś naruszenie 00

    nazywa się PO i dlatego Mosze Arłukowicz dla ściemy wyleciał.

    Odpowiedz