Kupno drukarki to zadanie trudniejsze, niż by się wydawało – warto dokładnie przeanalizować dostępne rozwiązania, tak by wybrać sprzęt który najekonomiczniej sprawdzi się w naszej firmie.

Materiał partnerski Racjonalny wybór drukarki sprawi, że zaoszczędzimy na kosztach wydruku a nasza firma będzie mogła pracować z maksymalną sprawnością. Nowa seria drukarek HP LaserJet oferuje równie szybki wydruk czarno-biały i kolorowy przy nawet o jedną trzecią większej wydajności z tego samego wkładu z tonerem. Kupując drukarkę z pewnością zależy nam na szybkości, jakości wydruku i ekonomiczności – pamiętajmy też jednak, że drukarka powinna być dopasowana do naszych potrzeb. Przede wszystkim powinniśmy przeanalizować ile osób korzysta z drukarki w naszej firmie i ile stron drukujemy miesięcznie. Warto dokładnie się zastanowić nad tym, by ocenić, czy na przykład w naszej firmie wystarczy jedna drukarka, czy też może powinniśmy zakupić dwie? A może, jeśli dużo drukujemy, ale wykorzystujemy drukarkę w małej liczbie osób, trzeba zakupić model, które miesięczną wydajność zaprojektowano na większą liczbę wydruków?

Seria HP LaserJet została zaprojektowana w taki sposób, żeby klient mógł łatwo wybrać urządzenia dopasowane do swoich potrzeb. Jeśli w naszej firmie z drukarki korzysta od jednej do pięciu osób i drukujemy 250-2500 stron miesięcznie, powinniśmy wybrać urządzenia z serii LaserJet Pro M252. Oferują one kompaktowe rozmiary – są nawet o jedną trzecią mniejsze w porównaniu do urządzeń konkurencji, zapewniają też wysoką energooszczędność. Opcjonalnie, w modeli M252dw, oferują wygodny w użyciu wyświetlacz dotykowy i drukowanie bezprzewodowe z NFC, automatyczne drukowanie dwustronne oraz możliwość drukowania dokumentów Word prosto z pendrive’u podłączonego do drukarki. Jeśli zaś szukamy urządzenia, które ma również pełni funkcję skanera i kopiarki – powinniśmy wybrać model M277, które obsłuży taką samą jak M252 liczbę pracowników i wydruków miesięcznie. Wyróżnia się ono aż o 41% mniejszym w porównaniu do poprzednika rozmiarem, dzięki czemu z powodzeniem zmieści się nawet w niewielkim biurze. To również najmniejsze kolorowe urządzenie wielofunkcyjne w swojej klasie, zapewniające przy tym największą oszczędność energii.

Jeżeli jednak zależy nam na większej wydajności, bo potrzebujemy drukować od 2 do 6 tysięcy stron miesięcznie albo drukarkę ma używać zespół złożony z od 5 do 15 osób – wybierzmy urządzenia z serii LaserJet M552 i M553. Urządzenia te mogą pochwalić się najszybszym wydrukiem dwustronnym w swojej klasie.

Duże firmy mogą wybierać wśród urządzeń z serii LaserJet Enterprise – M604, M605 i M606, które oferują najlepsze w swojej klasie całkowite zużycie energii. To drukarki, które obsłuży grupy złożone z 10-25 pracowników i zapewnią wydruk od 3 do aż 20 tysięcy stron miesięcznie. Co więcej, oferują one aż o połowę szybszy czas wydruku pierwszej strony ze stanu uśpienia – w porównaniu do wiodących konkurentów. Pojemnik na papier zmieści aż 3600 arkuszy.

Wszystkie te drukarki korzystają z technologii druku laserowego zastosowanej w oryginalnych wkładach z tonerem HP z technologią JetIntelligence, która zapewnia nawet o 33% więcej stron profesjonalnego wydruku, najwyższą wydajność, a także ochronę przed nieoryginalnymi produktami dzięki innowacyjnej technologii wykrywania sfałszowanych produktów.

Innowacyjność obecna jest już w samym tonerze, oferując niezmiennie doskonałej jakości profesjonalne wydruki. Trwała obudowa i miękki rdzeń tonera Color Sphere 3 sprawiają, że jest on doskonale dostosowany do szybkiego trybu pracy drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych HP LaserJet. Dzięki temu możliwe jest wydrukowanie większej liczby stron z bardziej energooszczędnej drukarki.

Udoskonalony wkład z tonerem działa efektywniej niż kiedykolwiek wcześniej, dostarczając więcej stron przy mniejszej liczbie przerw. Technologia maksymalizacji stron zapewnia wydruk większej niż dotąd liczby stron z jednego wkładu, przy mniejszym zużyciu wewnętrznym, co przekłada się na niższy koszt wydruku pojedynczej strony. Dodatkowo technologia pomiaru druku w sposób inteligentny przewiduje poziom tonera, pomagając kierownikom działów IT optymalnie wykorzystać każdy wkład z tonerem.

Dzięki technologii wykrywania sfałszowanych produktów zastosowanej w każdym wkładzie z tonerem JetIntelligence klienci otrzymują większą ochronę umożliwiającą łatwe wykrycie podrobionych wkładów. Również instalacja wkładu HP stała się łatwiejsza dzięki automatycznemu zdjęciu plomby.

Wybór drukarki do naszej firmy powinien zostać dokładnie przemyślanie – musi uwzględnić nie tylko istniejące, ale też przyszłe potrzeby naszego biznesu. Dobór drukarki, która jak najlepiej obsłuży określoną liczbę osób i spełni potrzeby dotyczące miesięcznej liczby drukowanych stron sprawi, że nie poniesiemy zbędnych wydatków, a korzystanie z urządzenia będzie jak najbardziej efektywne w jego środowisku pracy.