Nadchodzi kolejny kryzys. Będzie jeszcze straszniejszy niż poprzedni

autor: Rafał Woś02.05.2015, 09:00; Aktualizacja: 02.05.2015, 09:33

O tym, że następny kryzys będzie straszny, jeszcze straszniejszy niż poprzedni, i dlaczego na pewno go nie unikniemy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (30)

  • TOTALITARNY UNIJNY BRDEL ROZPADNIE SIE IIIIII(2015-05-02 09:29) Zgłoś naruszenie 00

    POtwor o nazwie "unia europejska" to gniazdo,do ktorego wpycha sie euroniewolnikow na POzarcie.
    EU to totalitarny unijny burdel,ktory ma tylko propagande oglupiania euroniewolnikow,drukuje szmaty o nazwie 'euro" bez pokrycia ! To POtwor niszczacy suwerenne kraje kontynentu Europa,knujacy w poszczegolnych krajach tzw. "europejczykow" ,czyli beznarodowych oblakanych psow,ktorych PO wynarodoweniu mozna kopac w d..e ,a po wykorzystaniu zabijac !
    "EU" to gniazdo,w ktorym beda walczyc o zycie bite naiwne piskleta ,a miedzynarodowka bandytow bedzie robila wlasne majatki ! Jak trzeba byc wyjatkowym zeszmacialym karlem,zeby dobrowolnie oddawac suwerennosc wlasnego kraju za niewolnictwo w totalitarnym unijny burdelu !

    Odpowiedz
  • bct(2015-05-02 09:47) Zgłoś naruszenie 00

    Rozwiazanie jest proste, trzeba zakonczyc ere bankow i przestac wierzyc w to jak one sa zbawienne dla gospodarki. Owszem, umozliwiaja kredytowanie przedsiewziec, ale z drugiej strony pozniej odbieraja sobie to w odsetkach. Wystarczy policzyc ile pieniedzy jest marnowane rocznie na odsetki ktore potem przepadaja w glebokich kieszeniach bankowych prezesow. Trzeba zaczac rozwijac nowe technologie takie jak bitcoin, crowdfunding, crypto-lending i inne, ktore sa aktualnie rozwijane a ktorych hamulcowymi jestesmy my sami bo w wiekszosci przypadkow nie chce nam sie nawet zbadac o co w nich na prawde chodzi i je z zalozenia odrzucamy jako oszustwo. Zupelnie niepotrzebnie moim zdaniem.

    Odpowiedz
  • qaduq(2015-05-02 10:29) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe i poruszające. Warto jednak przyjrzeć się manipulacji ratowania banków, które otrzymały premię od państwa za doprowadzenie przez spekulacje do kryzysu. Podobnie nadkonsumpcyjna Grecja otrzymuje kolejne transze pieniędzy na ratowanie sztucznego dobrostanu. Wystarczy, że jakiś wskaźnik poleci w górę, albo w dół, a panika, albo hossa na giełdzie. Świat wurtualny kręcony przez anonimowych macherów zawładnął umysłami polityków, którym dalej słupki w głowie, a szczytem rozumienia danych statystycnych jest porównywanie dynamiki w procentach. Ongiś myślałem, że to tylko u nas panująca durnota, dziś jednak widać, że to przywara całej klasy politycznej na świecie. Zatem niewidzialna ręka rynku kierująca anonimowym kapitałem rżnie kogo się da, bo prywatny producent zawsze dodrukuje tyle zielonych papierów, ile politycy znad Potomacu sobie zażyczą. A świat to kupi. Powstanie UE przyspieszyło kryzys, ponieważ europejski rynek przestał we własnych rozliczeniać używać dolara. Zatem należy przewidzieć, że producent i właściciel tej waluty zrobi wszystko, aby UE zrezygnowała z euro, ze wszelkimi dla siebie konsekwencjami. Pierwszym krokiem będzie utworzenie wspólnego obszaru handlowego, w którym do Europy będzie płynął niekontrolowany chłam, a za oceanem wszystkie europejskie towary przejdą długą, zgodną z miejscowym prawem procedurę. Powodzenia. Widać wyraźnie, że jednak Stary Kontynent wiedział co robi, pozbywając się najzdolniejszych ludzi, wysyłanych na emigrację!!!

    Odpowiedz
  • szofer(2015-05-02 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    Według mnie może pi...ąć wojna na świecie bo i tak się nie da żyć garstka bogatych ludzi rządzi i robi wszystko ze skutkiem dla siebie plusowym i aby jak najdłużej utrzymać zamordyzm tej pseudo koniunktury która sprzyja tylko im,ale wtedy się bójcie bo jak ludzie nie wytrzymią i przyjdziemy PO was to będzie za póżno i skończy się panowanie pieniądza bo to jest co raz bardziej rażące i patrzeć nie można na te gady co rządzą.

    Odpowiedz
  • janek(2015-05-02 10:42) Zgłoś naruszenie 00

    Autor jest, sądząc z Jego tekstów, a mówiąc językiem z czasów "słusznie minionych" tzw. "elementem antykapitalistycznym". Ale... to bardzo dobrze! Musimy wreszcie przyjąć do wiadomości, że WRÓG NASZEGO WROGA NIE KONIECZNIE JEST NASZYM PRZYJACIELEM, A BYĆ MOŻE JEST NASZYM JESZCZE WIĘKSZYM WROGIEM!!!... A w danym przypadku to, że socjalizm okazał się niebezpieczną utopią, automatycznie nie oznacza, że kapitalizm jest cacy. Mieliśmy gospodarkę niedoboru, a mamy gospodarkę nadmiaru, mieliśmy "czy się stoi, czy się leży", a mamy dramat bezrobocia, mieliśmy panoszących się i żyjących ponad stan komunistycznych dygnitarzy, czy też tzw. prominentów, a mamy teraz przeróżnych cwaniaczków spod ciemnej gwiazdy, którzy umieli się odpowiednio ustawić w kapitalistycznym bałaganie i to oni dziś rozdają karty, korzystając z wysokiego bezrobocia zatrudniają na "umowy śmieciowe" i budują sobie coraz większe pałace, mieliśmy wreszcie rządy wiernych komunistów, a teraz mamy rządy tych, którzy dobrze zamanipulują wyborcami w kampanii i dorwą się do władzy wykrzykując patriotyczne, albo nawet nabożne hasła, a tak naprawdę to myśląc tylko o własnych profitach. Ej... czy te czasy, które ja dobrze pamiętam, żyjąc zresztą wtedy w biedzie, były tak do końca "słusznie minionymi"... Może socjalizm, przynajmniej taki, jakim go znamy, mógłby śmiało robić za przysłowiową dżumę, a kapitalizm, przynajmniej w naszym, polskim wydaniu, za takąż cholerę???...

    Odpowiedz
  • do szkoły matoły(2015-05-02 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    Odchłani, naprawdę? Takie błędy ortograficzne w Gazecie Prawnej?

    Odpowiedz
  • awdawda(2015-05-02 11:13) Zgłoś naruszenie 00

    Wojna 2015, Polacy dostają pierwsze wezwania do wojska. W 2016 roku takie wezwanie dostaną osoby, które nie chciały być zawodowymi żołnierzami, więcej możecie przeczytać tutaj: http://ulubione.blutu.pl/wojna-2015-rok/

    Odpowiedz
  • ela(2015-05-02 12:02) Zgłoś naruszenie 00

    Jak to? nadchodzi kryzys?.Przecież kryzys mamy cały czas.Tylko w rządzie żyją na ,,zielonej wyspie,,

    Odpowiedz
  • xet(2015-05-02 14:22) Zgłoś naruszenie 01

    DGP zawsze wszystko przepisuje z Dziennika? Każdą głupotę?

    Odpowiedz
  • ekon(2015-05-02 14:34) Zgłoś naruszenie 20

    Praprzyczyną kryzysu gospodarczego z 2008 roku był rozrost sektora bankowego i to oczywiste, że będziemy mieć kolejną depresję finansową, jeżeli ktoś ostro imprezuje, rozwalają wszystko dookoła, a za kilka minut puka ktoś do drzwi oferując zapłatę za te zniszczenia ze swoich pieniędzy ("too big too fall") to ta impreza będzie trwała w nieskończoność. Przestarzały i przeżarty korupcją oraz chęcią zysku sektor bankowości powinien zostać zastąpiony gospodarką opartą na kryptograficznej ekonomii (np. Bitcoin).

    Odpowiedz
  • geaw(2015-05-02 15:15) Zgłoś naruszenie 20

    Przeczytajcie sobie jakie bańki wywołał bank Goldman Sachs i będziecie widzieć.
    Teraz przydałaby się wojna bo nie bardzo jest na czym zarabiać.
    Acha, na giełdzie jeszcze można zarabiać. Prywatny bank centralny FED drukuje na potęgę aby było czym grać.
    Jak giełda padnie (co wywołało Wielki Kryzys), będzie trzeba finansować jakiś reżim (jak Hitlera kiedyś).

    Odpowiedz
  • x(2015-05-02 17:40) Zgłoś naruszenie 20

    Socjolożka? Co to toto?

    Odpowiedz
  • szaryczłowiek(2015-05-02 18:56) Zgłoś naruszenie 00

    Jasne..."kryzys" który rozpętało kilka globalnych, korporacyjnych banków aby (w efekcie) nakraść jeszcze więcej pieniędzy bo im było już cienko. Kłamcie dalej. Jakaś wojna była na skalę kontynentu? Zapaść gospodarcza spowodowana jakimiś konkretnymi wydarzeniami nam się na globie zdarzyła? Nie? To trzeba być debilem by uwierzyć że mieliśmy kryzys. Mamy ekonomię globalną, monopoliści mają bardzo efektywne narzędzia do manipulowania rynkami które jeszcze nigdy nie były tak połączone ze sobą i zdatne na manipulację jak obecnie. Rach, ciach i wyciągamy z kieszeni kolejny "kryzys"!

    Odpowiedz
  • Lewacko-libertynskie ajdaki POwracaja i kryzys jes(2015-05-02 20:07) Zgłoś naruszenie 00

    Badzcie przekleci, ktorzy oddadza glos na likwidatorow Polski ,czyli na POlszewikow,PSL (dziwke PRL),SLD(PZPR),Palikociarzy,nic sie w zyciu nie powiedzie,beda was przesladowaly tragedie,nieuleczalne choroby,najtragiczniejsze wypadki,rozsypia sie wasze rodziny, na starosc bedziecie sie wlec za wozkami inwalidzkimi, kazdemu kto zaglosuje na sprzedawczykow Polski,nowotwor bedzie POzeral mozg,bedziecie konac w najwiekszych meczarniach!

    Odpowiedz
  • 40+(2015-05-02 20:18) Zgłoś naruszenie 00

    Prawo natury: stanem najbardziej prawdopodobnym jest stan o największej liczbie możliwości jego realizacji. Na ludzi najbardziej oddziałuje strach przed stratą oraz łaknienie zysku. Polityk nie jest durniem tylko po prostu chce utrzymać się na scenie politycznej, bo to przynosi mu konkretne korzyści. Stąd ich działania będą asekuracyjne obliczone na przetrwanie na scenie politycznej choćby stanowiąc opozycje, która także dostaje dotacje z budżetu i diety poselskie. Większość ludzi się tak zachowuje, więc dlaczego politycy mieliby być inni i się podłożyć pod sytuacje gdyby wskaźniki poszły w dół i wiele banków przestałoby być wypłacalnymi a do ich drzwi ruszyliby ludzie po swoje lokaty. Strach przed niewiadomą co by było gdyby wskaźniki poszły w dół paraliżuje.
    Prawo natury mówi przystosuje się do warunków, albo giń. Warunki się do ciebie nie przystosują. Tak jest w świecie zwierząt, w świecie roślin, więc dlaczego miałoby być inaczej między ludźmi, na których najbardziej oddziałuje strach przed stratą przed czarnym scenariuszem gdy wskaźniki idą w dół. Te wszystkie scenariusze się stale powtarzają jak pory roku. Stąd lepiej pójść na spacer i zalec na łonie przyrody póki jeszcze nam zdrowie na to pozwala.

    Odpowiedz
  • sd(2015-05-02 20:22) Zgłoś naruszenie 00

    Jakoś nic nie pisze o Rosji. Czyżby ten gnój znowua przyszedł z zachodu od jankesów?

    Odpowiedz
  • analityk(2015-05-02 20:36) Zgłoś naruszenie 10

    Kryzysy gospodarcze przeważnie kreują Banki. A do kogo należą Banki ?

    Odpowiedz
  • ewer(2015-05-02 21:01) Zgłoś naruszenie 20

    Żydom nie udało sie zacząć wojnę od Ukrainy i dalej kombinują.Europo wstań.

    Odpowiedz
  • senior(2015-05-02 21:16) Zgłoś naruszenie 30

    kryzys jest skutkiem deregulacji w sektorze finansowym oraz deregulacji wymagań i standardów zawodowych oraz na wielką skalę prowadzenia polityki "najniższa cena wygrywa". Stąd przedsiębiorcy prywatni, spółdzielczy i państwowi optymalizują swoje koszty kosztem wynagrodzeń pracowniczych oraz danin dla budżetu i do ZUS. Z czasem spada poziom popytu wewnętrznego, spada poziom wpływów do budżetu i do ZUS ale za to rośnie ilość urzędników oraz ilość służb do inwigilowania społeczeństwa, więc musi to z czasem rypnąć, jak rypnął PRL, bo więcej jest od zarządzania, administrowania i inwigilowania niż od wytwarzania towarów i usług. Co raz mniej kasy więc rządzący dokręcają śrubkę licząc, że jeszcze coś wycisną. Więc z czego odłożyć na rozwój. Jest proste lekarstwo - zaprzestać deregulacji i wprowadzić politykę jakości, która wymaga rzetelnego nadzoru, wymaga dobrej organizacji i koordynacji działań, wymaga dbania o zespół pracowników, aby nie odeszli do innej firmy, stąd lepsze zarobki, umowy na etat itd.

    Odpowiedz
  • Krzysztof Kornatowicz(2015-05-02 22:03) Zgłoś naruszenie 00

    To proste - rządy mafii politycznej , lansowanej przez sprostytuowane media , które swoim opiniotwórczym wpływem fałszują wybory , kierując strumieniami kartek do głosowania głupszej , uwiedzionej części wyborców , doprowadziły do takiego ograbienia państw i społeczeństw , że tylko reset w postaci krwawej wojny może oczyścić ten śmierdzący ściek . Rozwarstwienie społeczne , faworyzowanie bandziorów politycznych i ich protegowanych , oraz niszczenie średniej klasy społecznej doprowadzi do konfliktu , w którym wyrównają się rachunki krzywd , oraz wyznaczona zostanie kara za lenistwo umysłowe i bierność nie interesujących się polityką obywateli . Krzysztof Kornatowicz

    Odpowiedz