Nadchodzi kolejny kryzys. Będzie jeszcze straszniejszy niż poprzedni

autor: Rafał Woś02.05.2015, 09:00; Aktualizacja: 02.05.2015, 09:33

O tym, że następny kryzys będzie straszny, jeszcze straszniejszy niż poprzedni, i dlaczego na pewno go nie unikniemy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (30)

  • xet(2015-05-02 14:22) Zgłoś naruszenie 01

    DGP zawsze wszystko przepisuje z Dziennika? Każdą głupotę?

    Odpowiedz
  • ela(2015-05-02 12:02) Zgłoś naruszenie 00

    Jak to? nadchodzi kryzys?.Przecież kryzys mamy cały czas.Tylko w rządzie żyją na ,,zielonej wyspie,,

    Odpowiedz
  • awdawda(2015-05-02 11:13) Zgłoś naruszenie 00

    Wojna 2015, Polacy dostają pierwsze wezwania do wojska. W 2016 roku takie wezwanie dostaną osoby, które nie chciały być zawodowymi żołnierzami, więcej możecie przeczytać tutaj: http://ulubione.blutu.pl/wojna-2015-rok/

    Odpowiedz
  • do szkoły matoły(2015-05-02 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    Odchłani, naprawdę? Takie błędy ortograficzne w Gazecie Prawnej?

    Odpowiedz
  • janek(2015-05-02 10:42) Zgłoś naruszenie 00

    Autor jest, sądząc z Jego tekstów, a mówiąc językiem z czasów "słusznie minionych" tzw. "elementem antykapitalistycznym". Ale... to bardzo dobrze! Musimy wreszcie przyjąć do wiadomości, że WRÓG NASZEGO WROGA NIE KONIECZNIE JEST NASZYM PRZYJACIELEM, A BYĆ MOŻE JEST NASZYM JESZCZE WIĘKSZYM WROGIEM!!!... A w danym przypadku to, że socjalizm okazał się niebezpieczną utopią, automatycznie nie oznacza, że kapitalizm jest cacy. Mieliśmy gospodarkę niedoboru, a mamy gospodarkę nadmiaru, mieliśmy "czy się stoi, czy się leży", a mamy dramat bezrobocia, mieliśmy panoszących się i żyjących ponad stan komunistycznych dygnitarzy, czy też tzw. prominentów, a mamy teraz przeróżnych cwaniaczków spod ciemnej gwiazdy, którzy umieli się odpowiednio ustawić w kapitalistycznym bałaganie i to oni dziś rozdają karty, korzystając z wysokiego bezrobocia zatrudniają na "umowy śmieciowe" i budują sobie coraz większe pałace, mieliśmy wreszcie rządy wiernych komunistów, a teraz mamy rządy tych, którzy dobrze zamanipulują wyborcami w kampanii i dorwą się do władzy wykrzykując patriotyczne, albo nawet nabożne hasła, a tak naprawdę to myśląc tylko o własnych profitach. Ej... czy te czasy, które ja dobrze pamiętam, żyjąc zresztą wtedy w biedzie, były tak do końca "słusznie minionymi"... Może socjalizm, przynajmniej taki, jakim go znamy, mógłby śmiało robić za przysłowiową dżumę, a kapitalizm, przynajmniej w naszym, polskim wydaniu, za takąż cholerę???...

    Odpowiedz
  • szofer(2015-05-02 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    Według mnie może pi...ąć wojna na świecie bo i tak się nie da żyć garstka bogatych ludzi rządzi i robi wszystko ze skutkiem dla siebie plusowym i aby jak najdłużej utrzymać zamordyzm tej pseudo koniunktury która sprzyja tylko im,ale wtedy się bójcie bo jak ludzie nie wytrzymią i przyjdziemy PO was to będzie za póżno i skończy się panowanie pieniądza bo to jest co raz bardziej rażące i patrzeć nie można na te gady co rządzą.

    Odpowiedz
  • qaduq(2015-05-02 10:29) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe i poruszające. Warto jednak przyjrzeć się manipulacji ratowania banków, które otrzymały premię od państwa za doprowadzenie przez spekulacje do kryzysu. Podobnie nadkonsumpcyjna Grecja otrzymuje kolejne transze pieniędzy na ratowanie sztucznego dobrostanu. Wystarczy, że jakiś wskaźnik poleci w górę, albo w dół, a panika, albo hossa na giełdzie. Świat wurtualny kręcony przez anonimowych macherów zawładnął umysłami polityków, którym dalej słupki w głowie, a szczytem rozumienia danych statystycnych jest porównywanie dynamiki w procentach. Ongiś myślałem, że to tylko u nas panująca durnota, dziś jednak widać, że to przywara całej klasy politycznej na świecie. Zatem niewidzialna ręka rynku kierująca anonimowym kapitałem rżnie kogo się da, bo prywatny producent zawsze dodrukuje tyle zielonych papierów, ile politycy znad Potomacu sobie zażyczą. A świat to kupi. Powstanie UE przyspieszyło kryzys, ponieważ europejski rynek przestał we własnych rozliczeniać używać dolara. Zatem należy przewidzieć, że producent i właściciel tej waluty zrobi wszystko, aby UE zrezygnowała z euro, ze wszelkimi dla siebie konsekwencjami. Pierwszym krokiem będzie utworzenie wspólnego obszaru handlowego, w którym do Europy będzie płynął niekontrolowany chłam, a za oceanem wszystkie europejskie towary przejdą długą, zgodną z miejscowym prawem procedurę. Powodzenia. Widać wyraźnie, że jednak Stary Kontynent wiedział co robi, pozbywając się najzdolniejszych ludzi, wysyłanych na emigrację!!!

    Odpowiedz
  • bct(2015-05-02 09:47) Zgłoś naruszenie 00

    Rozwiazanie jest proste, trzeba zakonczyc ere bankow i przestac wierzyc w to jak one sa zbawienne dla gospodarki. Owszem, umozliwiaja kredytowanie przedsiewziec, ale z drugiej strony pozniej odbieraja sobie to w odsetkach. Wystarczy policzyc ile pieniedzy jest marnowane rocznie na odsetki ktore potem przepadaja w glebokich kieszeniach bankowych prezesow. Trzeba zaczac rozwijac nowe technologie takie jak bitcoin, crowdfunding, crypto-lending i inne, ktore sa aktualnie rozwijane a ktorych hamulcowymi jestesmy my sami bo w wiekszosci przypadkow nie chce nam sie nawet zbadac o co w nich na prawde chodzi i je z zalozenia odrzucamy jako oszustwo. Zupelnie niepotrzebnie moim zdaniem.

    Odpowiedz
  • TOTALITARNY UNIJNY BRDEL ROZPADNIE SIE IIIIII(2015-05-02 09:29) Zgłoś naruszenie 00

    POtwor o nazwie "unia europejska" to gniazdo,do ktorego wpycha sie euroniewolnikow na POzarcie.
    EU to totalitarny unijny burdel,ktory ma tylko propagande oglupiania euroniewolnikow,drukuje szmaty o nazwie 'euro" bez pokrycia ! To POtwor niszczacy suwerenne kraje kontynentu Europa,knujacy w poszczegolnych krajach tzw. "europejczykow" ,czyli beznarodowych oblakanych psow,ktorych PO wynarodoweniu mozna kopac w d..e ,a po wykorzystaniu zabijac !
    "EU" to gniazdo,w ktorym beda walczyc o zycie bite naiwne piskleta ,a miedzynarodowka bandytow bedzie robila wlasne majatki ! Jak trzeba byc wyjatkowym zeszmacialym karlem,zeby dobrowolnie oddawac suwerennosc wlasnego kraju za niewolnictwo w totalitarnym unijny burdelu !

    Odpowiedz