Nadchodzi kolejny kryzys. Będzie jeszcze straszniejszy niż poprzedni

autor: Rafał Woś02.05.2015, 09:00; Aktualizacja: 02.05.2015, 09:33

O tym, że następny kryzys będzie straszny, jeszcze straszniejszy niż poprzedni, i dlaczego na pewno go nie unikniemy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (30)

 • Leseferysta(2016-09-08 23:19) Zgłoś naruszenie 00

  "A potem neoliberałowie, których zapewnienia o „ostatecznym okiełznaniu cyklu koniunkturalnego” legły w gruzach w 2008 r." Kryzys w 2008 nie był skutkiem wolnego rynku, tylko właśnie ingerencji FEDu w rynek kapitałowy oraz promowanie idei "domu dla każdego". Oczywiście, że kryzysy na wolnym rynku były, są i będą - wynika to z tego, że nie wszyscy przedsiębiorcy są geniuszami. Jednak jeśli tylko firmom tych przedsiębiorców pozwoli się upaść w zasadach wolnej konkurencji, bez ingerencji to wszystko wróci do normy, a zamiast kiepskiego przedsiębiorcy przyjdzie jakiś lepszy. To poprzez ingerencję rządów w kryzysy rodzą się WIELKIE kryzysy. Obniżki stóp procentowych i zalew rynku pieniędzy bez pokrycia to to co obserwujemy. Tylko czekać na największy kryzys w historii.

  Odpowiedz
 • Gizmo(2016-01-04 22:15) Zgłoś naruszenie 00

  Wy huje z PiS-u gizmo

  Odpowiedz
 • qwe(2015-05-03 17:40) Zgłoś naruszenie 00

  jak czytam niektóre komentarze to okazuje się, że w urzędach na szczeblu samorządowymi i centralnym w Polsce, które mają wpływ na wydawanie funduszy unijnych siedzą przysłani z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii urzędnicy, którzy tym zarządzają.

  Odpowiedz
 • TOTALITARNY UNIJNY BURDEL ROZPADNIE SIE(2015-05-03 15:12) Zgłoś naruszenie 41

  POtwor o nazwie "unia europejska" to gniazdo,do ktorego wpycha sie euroniewolnikow na POzarcie.
  EU to totalitarny unijny burdel,ktory ma tylko propagande oglupiania euroniewolnikow,drukuje szmaty o nazwie 'euro" bez pokrycia ! To POtwor niszczacy suwerenne kraje kontynentu Europa,knujacy w poszczegolnych krajach tzw. "europejczykow" ,czyli beznarodowych oblakanych psow,ktorych PO wynarodoweniu mozna kopac w d..e ,a po wykorzystaniu zabijac !
  "EU" to gniazdo,w ktorym beda walczyc o zycie bite naiwne piskleta ,a miedzynarodowka bandytow bedzie robila wlasne majatki ! Jak trzeba byc wyjatkowym zeszmacialym karlem,zeby dobrowolnie oddawac suwerennosc wlasnego kraju za niewolnictwo w totalitarnym unijny burdelu !

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • właśnie przeżyliśmy kreskówkę z kaczorem donaldem.(2015-05-03 14:28) Zgłoś naruszenie 10

  na zlecenia zachodu przy przychylności i współpracy obecnie rządzących okradziono nas ze wszystkiego.UE daje pieniądze przeznaczone na bogacenie się obcych w polsce.Dzięki UE znajdziemy się znowu w ramionach matki rosyji aby im żyło się lepiej.Zrobiono z nas polaków śmieciami UE.Prawa są nie równe,brak zabezpieczeń społecznych,egzystencja na skraju nędzy w większości a Wy mówicie że będzie jeszcze gorszy kryzys.Więc mam pytanie, kiedy w Polsce niewolnictwo i złodziejstwo będzie zatrzymane???Precz z taką unią,która nie dba o swoich tylko patrzy w siebie.DNO!!!

  Odpowiedz
 • enriko pajacco(2015-05-03 12:06) Zgłoś naruszenie 01

  Ja przewiduje - DWA KRYZYSY. Co tam dwa! Trzy kryzysy!!!

  Odpowiedz
 • @21(2015-05-03 10:04) Zgłoś naruszenie 00

  Skadzes sie zjawil czerwony karle,ze omunistyczny burdel wychwalasz,czyys byl POtmkiem tych zbrodniarzy ?
  Zanim napszesz POchwal dla ego antyludzkiego system ,wpiszw wyszukwarke np. "komunisyczniu bandyci",zobacz dokumentalne zapsy ile mlionow istnie ludzkich unicestwily te czerwone siedliska zwy,rodnialcow

  Odpowiedz
 • @21(2015-05-03 10:04) Zgłoś naruszenie 00

  Skadzes sie zjawil czerwony karle,ze omunistyczny burdel wychwalasz,czyys byl POtmkiem tych zbrodniarzy ?
  Zanim napszesz POchwal dla ego antyludzkiego system ,wpiszw wyszukwarke np. "komunisyczniu bandyci",zobacz dokumentalne zapsy ile mlionow istnie ludzkich unicestwily te czerwne siedliska zwy,rodnialcow

  Odpowiedz
 • xcv(2015-05-03 07:39) Zgłoś naruszenie 00

  Mysle, ze komunizm w nowoczesnej formie ma jednak przyszlosc, z tego powodu, ze za 100 - 150 lat wiekszosc prac beda wykonywac roboty, a panstwa beda musialy opodatkowac przedsiebiorcow i podzielic te pieniadze pomiedzy bezrobotnych, ktorych moze byc wtedy wiecej niz 50 %. Trzeba bedzie tym ludziom znalezc jakis sens ich istnienia, zapewnic rozrywke, przygasic ich popedy.

  Odpowiedz
 • Krzysztof Kornatowicz(2015-05-02 22:03) Zgłoś naruszenie 00

  To proste - rządy mafii politycznej , lansowanej przez sprostytuowane media , które swoim opiniotwórczym wpływem fałszują wybory , kierując strumieniami kartek do głosowania głupszej , uwiedzionej części wyborców , doprowadziły do takiego ograbienia państw i społeczeństw , że tylko reset w postaci krwawej wojny może oczyścić ten śmierdzący ściek . Rozwarstwienie społeczne , faworyzowanie bandziorów politycznych i ich protegowanych , oraz niszczenie średniej klasy społecznej doprowadzi do konfliktu , w którym wyrównają się rachunki krzywd , oraz wyznaczona zostanie kara za lenistwo umysłowe i bierność nie interesujących się polityką obywateli . Krzysztof Kornatowicz

  Odpowiedz
 • senior(2015-05-02 21:16) Zgłoś naruszenie 30

  kryzys jest skutkiem deregulacji w sektorze finansowym oraz deregulacji wymagań i standardów zawodowych oraz na wielką skalę prowadzenia polityki "najniższa cena wygrywa". Stąd przedsiębiorcy prywatni, spółdzielczy i państwowi optymalizują swoje koszty kosztem wynagrodzeń pracowniczych oraz danin dla budżetu i do ZUS. Z czasem spada poziom popytu wewnętrznego, spada poziom wpływów do budżetu i do ZUS ale za to rośnie ilość urzędników oraz ilość służb do inwigilowania społeczeństwa, więc musi to z czasem rypnąć, jak rypnął PRL, bo więcej jest od zarządzania, administrowania i inwigilowania niż od wytwarzania towarów i usług. Co raz mniej kasy więc rządzący dokręcają śrubkę licząc, że jeszcze coś wycisną. Więc z czego odłożyć na rozwój. Jest proste lekarstwo - zaprzestać deregulacji i wprowadzić politykę jakości, która wymaga rzetelnego nadzoru, wymaga dobrej organizacji i koordynacji działań, wymaga dbania o zespół pracowników, aby nie odeszli do innej firmy, stąd lepsze zarobki, umowy na etat itd.

  Odpowiedz
 • ewer(2015-05-02 21:01) Zgłoś naruszenie 20

  Żydom nie udało sie zacząć wojnę od Ukrainy i dalej kombinują.Europo wstań.

  Odpowiedz
 • analityk(2015-05-02 20:36) Zgłoś naruszenie 10

  Kryzysy gospodarcze przeważnie kreują Banki. A do kogo należą Banki ?

  Odpowiedz
 • sd(2015-05-02 20:22) Zgłoś naruszenie 00

  Jakoś nic nie pisze o Rosji. Czyżby ten gnój znowua przyszedł z zachodu od jankesów?

  Odpowiedz
 • 40+(2015-05-02 20:18) Zgłoś naruszenie 00

  Prawo natury: stanem najbardziej prawdopodobnym jest stan o największej liczbie możliwości jego realizacji. Na ludzi najbardziej oddziałuje strach przed stratą oraz łaknienie zysku. Polityk nie jest durniem tylko po prostu chce utrzymać się na scenie politycznej, bo to przynosi mu konkretne korzyści. Stąd ich działania będą asekuracyjne obliczone na przetrwanie na scenie politycznej choćby stanowiąc opozycje, która także dostaje dotacje z budżetu i diety poselskie. Większość ludzi się tak zachowuje, więc dlaczego politycy mieliby być inni i się podłożyć pod sytuacje gdyby wskaźniki poszły w dół i wiele banków przestałoby być wypłacalnymi a do ich drzwi ruszyliby ludzie po swoje lokaty. Strach przed niewiadomą co by było gdyby wskaźniki poszły w dół paraliżuje.
  Prawo natury mówi przystosuje się do warunków, albo giń. Warunki się do ciebie nie przystosują. Tak jest w świecie zwierząt, w świecie roślin, więc dlaczego miałoby być inaczej między ludźmi, na których najbardziej oddziałuje strach przed stratą przed czarnym scenariuszem gdy wskaźniki idą w dół. Te wszystkie scenariusze się stale powtarzają jak pory roku. Stąd lepiej pójść na spacer i zalec na łonie przyrody póki jeszcze nam zdrowie na to pozwala.

  Odpowiedz
 • Lewacko-libertynskie ajdaki POwracaja i kryzys jes(2015-05-02 20:07) Zgłoś naruszenie 00

  Badzcie przekleci, ktorzy oddadza glos na likwidatorow Polski ,czyli na POlszewikow,PSL (dziwke PRL),SLD(PZPR),Palikociarzy,nic sie w zyciu nie powiedzie,beda was przesladowaly tragedie,nieuleczalne choroby,najtragiczniejsze wypadki,rozsypia sie wasze rodziny, na starosc bedziecie sie wlec za wozkami inwalidzkimi, kazdemu kto zaglosuje na sprzedawczykow Polski,nowotwor bedzie POzeral mozg,bedziecie konac w najwiekszych meczarniach!

  Odpowiedz
 • szaryczłowiek(2015-05-02 18:56) Zgłoś naruszenie 00

  Jasne..."kryzys" który rozpętało kilka globalnych, korporacyjnych banków aby (w efekcie) nakraść jeszcze więcej pieniędzy bo im było już cienko. Kłamcie dalej. Jakaś wojna była na skalę kontynentu? Zapaść gospodarcza spowodowana jakimiś konkretnymi wydarzeniami nam się na globie zdarzyła? Nie? To trzeba być debilem by uwierzyć że mieliśmy kryzys. Mamy ekonomię globalną, monopoliści mają bardzo efektywne narzędzia do manipulowania rynkami które jeszcze nigdy nie były tak połączone ze sobą i zdatne na manipulację jak obecnie. Rach, ciach i wyciągamy z kieszeni kolejny "kryzys"!

  Odpowiedz
 • x(2015-05-02 17:40) Zgłoś naruszenie 20

  Socjolożka? Co to toto?

  Odpowiedz
 • geaw(2015-05-02 15:15) Zgłoś naruszenie 20

  Przeczytajcie sobie jakie bańki wywołał bank Goldman Sachs i będziecie widzieć.
  Teraz przydałaby się wojna bo nie bardzo jest na czym zarabiać.
  Acha, na giełdzie jeszcze można zarabiać. Prywatny bank centralny FED drukuje na potęgę aby było czym grać.
  Jak giełda padnie (co wywołało Wielki Kryzys), będzie trzeba finansować jakiś reżim (jak Hitlera kiedyś).

  Odpowiedz
 • ekon(2015-05-02 14:34) Zgłoś naruszenie 20

  Praprzyczyną kryzysu gospodarczego z 2008 roku był rozrost sektora bankowego i to oczywiste, że będziemy mieć kolejną depresję finansową, jeżeli ktoś ostro imprezuje, rozwalają wszystko dookoła, a za kilka minut puka ktoś do drzwi oferując zapłatę za te zniszczenia ze swoich pieniędzy ("too big too fall") to ta impreza będzie trwała w nieskończoność. Przestarzały i przeżarty korupcją oraz chęcią zysku sektor bankowości powinien zostać zastąpiony gospodarką opartą na kryptograficznej ekonomii (np. Bitcoin).

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane