Trudno ocenić, czy Patrioty to dobry wybór - mówi redaktor naczelny miesięcznika "Nowa Technika Wojskowa", Andrzej Kiński. Według ogłoszonej dziś decyzji, do polskiej armii trafi amerykański system obrony powietrznej z rakietami Patriot, a także francuskie helikoptery Caracal.

Trudno powiedzieć, czy dokonaliśmy właściwego wyboru - mówi o Patriotach Andrzej Kiński. Podkreśla, że system w docelowej konfiguracji otrzymamy najwcześniej około roku 2022. Dziennikarz zwraca uwagę, że zaoferowano nam w ramach systemu jeden z najlepszych w swojej kategorii pocisków, choć jego cena też jest na tle konkurencji najwyższa.

Komentując wybór helikoptera Caracal Kiński zwraca uwagę, że był on wysoko oceniany przez przedstawicieli naszego wojska, bo proponuje dobre możliwości transportowe. Wybór budzi jednak kontrowersje, ponieważ powstanie w naszym kraju kolejna już montowia śmigłowców - przyznaje dziennikarz. Andrzej Kiński zwraca uwagę, że maszyna ma swoje zalety i wady, ale to samo można powiedzieć o wszystkich oferowanych śmigłowcach.